Antalya’nın turizmde öncü ilçelerinden biri olan Kemer doğanın içinde tatil ve doğa sporları gibi faaliyetler için birbirinden güzel olanaklar sunuyor. Kemer’de yer alan plajlar, ormanlar, mesire alanları, antik kentler gibi çeşitli bölgeler bulunmaktadır. Antalya’ya gelen turistlerin görmeden dönmediği ilçelerden biri olan Kemer doğanın içinde sessiz sakin bir tatil geçirmek isteyenler için ideal. Bir tarafın Akdeniz’e özel bitki örtüsü ile çevrelendiği Kemer’de diğer tarafta masmavi denizler yer alıyor. Kemer’in dağların arasına gizlenmiş koyu ise yaz aylarında yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Gizli Koy Kemer

Antalya’nın yazlık ilçesinde yollar işgal edildi Antalya’nın yazlık ilçesinde yollar işgal edildi

KEMER’İN DOĞA HARİKASI GİZLİ KOYU

Kemer Beldibi’nde bulunan Gizli Koy birçok farklı isimle anılıyor. Doğanın içinde bir tarafın deniz diğer tarafın orman olduğu bu gizli koy dağların arasına gizlenmesi sebebiyle bu ismi aldı.  Araçlarla ulaşmanın mümkün olmadığı gizli koya ulaşmak için ormanlık alanda bir süre yürümek gerekiyor. Kemer’in yemyeşil Çam ormanları arasına gizlenmiş bu koyda ağaç sesleri, dalga seslerine karışıyor.

Kemer Gizli Koyy

Doğanın içinde sessiz sakin kamp yapmak için tercih edilen gizli koyun çevresinde uzak da olsa market bulunuyor. Küçük bir alana yayılan koyun çevresi yüksek dağlarla çevrili. Aynı zamanda kamp yapmak için ideal noktalar bulunuyor.

RUS KOYU OLARAK DA BİLİNİYOR

Engebeli bir arazinin ardından kartpostallık bir deniz manzarası sunan gizli koyun çevresinde geniş bir kamp alanı da bulunuyor. Sıcak denizi ve eşsiz kumsalı ile dikkat çeken gizli koy yaz aylarından en çok Rus turistlerin akınına uğruyor. Bu nedenle Rus Koyu olarak da anılıyor. Aynı zamanda Çöplük Koyu, Gizli Koy gibi isimlerle de biliniyor.

Gizli Koy Kemer1

GİZLİ KOY’A NASIL GİDİLİR?  

Kemer Beldibi’nde yer alan Gizli Koy, şehir merkezine 44 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Koyun yolu oldukça engebeli, dağlık bir araziden oluşuyor. Arabalarla gitmek için uygun olmayan yol yürüyerek veya motor ve bisikletle gidilebiliyor. Kemer yolundan gelmek için Beldibi tatil köyleri tabelasını gördükten sonra U dönüşü yaparak yola devam edilir.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA