Bir elin nesi var iki elin sesi var derler. Çok da haklılar. Bir kişi ne kadar yapsa gözükmez. Piknik alanında tanıştığım bir hanım efendi çok kibar naif.

Tanıştık. Sohbet muhabbet derken nerde çalıştığımız neler yaptığımız konuşuldu. Gurur duydum. Yaptıkları yapacaklarının teminatı diye bir tabir vardır. Kadın konuştukça nokta atışları yapıyordu. Bende çok duygusal bir insanım gözlerim doldu. Benim çalışmam yardım eli uzatmam onların yaptıklarının yanında benim yaptıklarım sıfır dedim. Sibel hanım dedi ki yanlış düşünüyorsunuz. “Yardımın azı çoğu olmaz”.

Damlaya damlaya göl olur misali. Eski masanız vardır, biz onu yenileriz ihtiyaç sahibine ulaştırırız. O kırık bacaklı masa, yere oturamayan kişilere ulaştığına o insanın size ettiği duayı düşünün. Sosyal medyada açtığı grupta 85 bin kişilik kocaman bir aile olduklarını öğrendim. Bir sürü kampanyalar gerçekleştirmişler. Sizin eskiniz bizi yenimizdir kampanyası düzenleyip bir sürü ihtiyaç sahiplerine ulaşmışlar.

Çok gururlandım. Bu gurup bir insanın hayatına dokunmuş. Hep birlikte bakalım gurubun başkanı Sinem Hanım ve 85 bin kişilik ailesi neler yapmış. Eski mobilyaları yenileyerek ihtiyaç sahiplerine ulaştıran ve yardım kolileri gibi birçok proje yürüten Antalya’nın Melekleriyiz grubunun Başkanı Sinem Ekizler, projelerinden bahsetti. İhtiyaç sahibi olan herkese yardım eli uzatan Antalya’nın Melekleriyiz grubu uzun yıllardır birçok projeye imzasını atıyor. Yardıma ihtiyacı olan kimseyi es geçmek istemeyen grup, projeden proje koşuyor. Sokak hayvanlarından huzurevinde kalan yaşlılara kadar ulaşmaya çalışan grup, yaklaşık olarak 85 bin kişiden oluşuyor.

Eski eşyaları toplayarak yenileyen Sinem Ekizler, yenilediği eşyaları ise grubu sayesinde yardıma ihtiyacı olan kişilere ulaştırıyor. Grubun yöneticisi olan Sinem Ekizler, yaptığı projelerden ve yapmayı hedeflediği projelerden bahsetti. Antalya’nın yerlisi olan ve köklü bir ailenin kızı olan Sinem Ekizler’in dedesi Atatürk’ün kaptanı olarak görev yapmış. Evlenerek yurtdışına yerleştiğini söyleyen Sinem Ekizler, yurtdışında bir sosyal platform oluşturmuş.

Bu platformu oluşturmasında ki amacın hem kadının kadına desteği için hem de insanların birbirine yardım etmesi gerektiğini düşündüğü için oluşturduğunu söyleyen Sinem Ekizler, “Buradaki amaç kilometrelerce uzaktan ben bunu yapabiliyorsam sizlerde bunu yapabilirsiniz bilincini aşılamaktı. Bu platformda ‘Atmayın, sizin eskiniz başkasının yenisi olabilir’ düşüncesi ile yola çıktık ve çok güzel yerlere ulaştık. Bunun dışında sosyal projelerde yapıyorum. Geçen senelerde Otizmli çocuklara ve lösemili çocuklara iftar yemekleri düzenledik. 1 ay boyunca iftar yemeği verdik.

Daha sonra Türkiye’ye geldim ve organizasyonun başına geçtim” dedi. Yaşlılar içinde birçok projeye imza attıklarını dile getiren Ekizler, “Huzurevinde kalan yaşlılar için kahvaltı etkinliği düzenliyoruz, sanatçı getirtiyoruz. Bu projeler ile onların bizimle birlikte eğlenmesini sağlıyorum. Bunların dışında ihtiyaç sahibi olsun, kadına şiddet olsun, ihtiyaç sahibi olan insanlara hep birlikte yardımcı oluyoruz. Yardım yapmak para demek değildir. Bazı kişilerden bir paket makarna, mercimek istediğimiz zamanlar oldu.

Topladığımız bu ürünleri bir araya getirerek erzak kutusu haline getirerek dağıttığımız oldu. Yardımın azı çoğu olmaz 5 liralık bir yardım bile büyük yerlere gelebilir. Artık zaman geçtikçe insanlarda bize ulaşmaya başladı. ‘Elimde böyle bir şey var alır mısınız’ diyenler oluyor. Onu alıp yardıma ihtiyacı olanlara ulaştırıyoruz” sözlerine yer verdi. Çok duygulandım sineme hanımı dinlerken.  Kapımıza gelen arkadaşlarımızı boş çevirmeyelim. Bizimde tuzumuz bulunsun. Sevgiyle…