MHP ilçe binasında gerçekleştirilen eğitime MHP İlçe Başkanı Osman Üstünmet, ilçe yöneticileri, Serik Belediyesi'nin MHP'li meclis üyeleri, Ülkü Ocakları ve TÜRKAV Serik Temsilciliği üyeleri, Kamu-Sen Serik temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Sekapark’ta Ali Gürbüz ile Yusuf Can Zeybek finalde... Finalde iki Antalyalı! Sekapark’ta Ali Gürbüz ile Yusuf Can Zeybek finalde... Finalde iki Antalyalı!

63681 (1) (Small)

MHP İlçe Başkanı Osman Üstünmet, "Son günlerde restoranlarda, kafelerde ve sokaklarda küçük yavrularımızın, yetişkin insanların etkilendiği, yiyeceklerin nefes borusuna kaçarak nefes alamayan insanlarımızı görmekteyiz. Bu doğrultuda Milliyetçi Hareket Partisi olarak farkındalık yaratmak maksadıyla, toplumdaki vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla bu toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Son zamanlarda bazı kamu kurum ve kuruluşlarında bu tarz ilk yardım dersleri veriliyor.

Biz bunun MHP olarak daha da yaygınlaştırılmasını, herkesin bu tarz etkinliklere katılarak özellikle Heimlich manevrası ile kalp masajını herkesin öğrenmesi noktasında bir çalışma içerisine girdik. Bu doğrultuda bir seminer gerçekleştiriyoruz. Burada amacımız kamuoyunu bilgilendirmek ve bilinçlendirmek. MHP ilçe teşkilatı olarak bundan sonra da bu tarz eğitimlere devam edeceğiz" dedi.

Konuşmanın ardından ilk yardım eğitmeni Menderes Kesgin tarafından katılımcılara acil ilk yardım yöntemlerinden boğulma gibi durumlarda tıkanan hava yolunu açmak için yapılması gereken Heimlich manevrası ile suni teneffüs ve kalp masajı eğitimi verildi.

Kaynak: DHA