Geçtiğimiz yıl Antalya’da 5 liradan alıcı bulamayan limonun bu seneki fiyatı herkesi şaşırttı. Geçen sene tonlarca limonu boşa giden üreticilerin limonu bu sene değerlendi. Tarım kenti Antalya'da şaşkına çeviren limon fiyatlarına vatandaş ise tepki gösterdi. Tarım kenti olarak bilinen Antalya'da limon fiyatları dikkat çekici seviyeye ulaştı. Antalya pazarlarında bayram öncesi neredeyse bütün sebze meyve fiyatlarında artış yaşandı. Vatandaşın cebini zorlayan ürünler arasında ise zirvede olan isim limon oldu. Geçtiğimiz yıl 5 liradan alıcı bulamayan limonun şu anki fiyatı 60 liraya kadar çıktı.

Pazarda Limon (5)

BİR YILDA 12 KAT FİYAT ARTIŞI YAŞANDI

Antalya pazarları bayram öncesi yaşanan fiyat artışları yüzünden boş kaldı. Sebze meyve fiyatlarında meydana gelen artışlar vatandaşı isyan ettirdi. Tarım kenti olarak anılan Antalya'da geçtiğimiz yıl 5 liradan alıcı bulamayan limonun bu sene 60 liraya satışa sunulması vatandaşa şaşkınlık yaşattı. Pazar yerinden eli boş dönen birçok vatandaş Antalya'da meyve sebze fiyatlarında bu kadar artış yaşanmasına tepki gösterdi.

Pazarda Limon (3)

LİMON ÜRETİMİNİ BIRAKTILAR

Geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde olduğu gibi Antalya'da da birçok üretici tonlarca limonun elde kalmasına isyan etmişti. Ellerinde bulunan limonları 5 liradan bile satamadıklarını dile getiren üreticiler limon bahçelerinin hasadı için ciddi maliyetler harcadıklarını ancak emeklerinin karşılığını alamadıklarını söylemişlerdi. Birçok üretici limon üretimine devam etmeyeceğini belirterek bahçelerini kiraya verme kararı almıştı.

Pazarda Limon (1)

Antalya’nın dünyaca ünlü sahilinde geç saatlere kadar hareketlilik sürüyor… Konyaaltı’da akşam manzaraları Antalya’nın dünyaca ünlü sahilinde geç saatlere kadar hareketlilik sürüyor… Konyaaltı’da akşam manzaraları

TARIM KENTİ ANTALYA'DA LİMON FİYATINA HALKTAN TEPKİ

Geçtiğimiz yıl tonlarca limonun elde kalmasının ve çok ucuz fiyatlardan bile alıcı bulamamasının ardından bu sene ise limon fiyatlarında dudak uçuklatan bir artış gözlendi. Tezgahlarda yerini alan limon bu sene 60 liradan satışa sunuluyor. Pazar yerlerinde ve market tezgahlarında limon fiyatını gören vatandaşlar ise Antalya gibi bir tarım kentinde limonun bu fiyattan satılmasına tepki gösterdi. 

Pazarda Limon (4)

Muhabir: antalyaningundemi.com/ŞEYDA TÜTGÜN