Antalya Teomanpaşa Mahallesi’nde temelleri atılan ve inşaatına devam edilen alandaki tedbirsizlik vatandaşları tedirgin ediyor. İnşaat alanının çevresinde herhangi bir önlem alınmaması vatandaşların tepki göstermesine neden oluyor. İnşaat halindeki bina tehlikelere davet oluştururken durumdan rahatsız olan vatandaşlar da önlem alınmasını istedi.

Teomanpaşa Inşaat Önlem Yok (6)

Kalabalık nüfusuyla bilinen Antalya'nın birçok bölgesinde bina dikim çalışmaları yapılıyor. Ancak bazı inşaat çalışmaları titizlikle ve bütün koruma tedbirleri alınarak yürütülürken bazı alanlar da ise insan canını hiçe sayan çalışmalar yürütülüyor. Hem işçi hem vatandaş sağlığının ön planda olması gerektiği bu çalışmalarda özensiz davranışlar olası tehlikelere davet çıkarıyor.

Teomanpaşa Inşaat Önlem Yok (3)

KAZAYA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Antalya'nın Teomanpaşa Mahallesi'nde inşaat çalışmaları devam eden bir alanda koruyucu hiçbir tedbir alınmaması da tepkilere neden oldu. Vatandaşlar inşaat alanının yakınından geçmeye korkarken söz konusu alanın işlek bir yerde bulunması ise daha büyük bir risk oluşturuyor. Gün içinde sayısız insanın önünden geçtiği alanın göz göre göre kazaya ya da ölüme davetiye çıkardığı konusunda vatandaşlar hemfikir.

Teomanpaşa Inşaat Önlem Yok (4)

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ

İnşaat çalışmalarına devam edilen alanın yakınında oturan vatandaşlar "Biz bir şekilde buradan geçmek durumunda kalıyoruz. Hadi biz aklımız yetiyor diye dikkat ediyoruz daha uzak taraftan yürüyoruz diyelim.

Teomanpaşa Inşaat Önlem Yok (1)

Antalya'nın elektriği siyasetin gündemi oldu... Antalya üzerinden yalanlama rüzgarı... Antalya'nın elektriği siyasetin gündemi oldu... Antalya üzerinden yalanlama rüzgarı...

Çoluk çocuk var belki düşünemeyecek buradan geçmemesi gerektiğini belki yukardan başına bir şey düşecek böyle iş mi olur yetkililer kimse gelsin bir önlem alsınlar burada", "Başladığı günden beri bir güvenlik şeridi bile çekilmedi. Hiçbir önlem alınmadı hala da alınmıyor. Nasıl bu kadar rahat davranıyorlar anlamıyorum. Birinin başına bir şey geldikten sonra mı önlem alacaklar bunu mu bekliyorlar" diyerek duruma tepki gösterdi.

Teomanpaşa Inşaat Önlem Yok (2)

Muhabir: antalyaningundemi.com/ŞEYDA TÜTGÜN