Muratpaşa Belediyesi duyurdu… Antalya’nın en önemli caddesi yenileniyor Muratpaşa Belediyesi duyurdu… Antalya’nın en önemli caddesi yenileniyor

Semt pazarlarındaki Haziran ayı ucuzluğu tüketicileri sevindirdi.  Eskiden sebze-meyveleri yarım kilodan fazla alamayan vatandaşlar şimdi Pazar çantalarını tepeleme dolduruyor. Kumluca, Manavgat ve Serik ve Aksu bölgesindeki sera sonu sebzeler toptan olarak pazara indirilirken, fiyatı da düştü. Sahil kesimdeki tarla ürünü sebzelerde tezgâhları süsleme başladı.

Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.38.18 (Small) (Small)

Tarla ürünün de piyasaya çıkmasıyla ister istemez sebze- meyve fiyatları tepe taklak olurken bu durum tüketicinin işine yaradı, üretici üzülürken kazanan semt pazarı esnafı oldu.   Toptancı Sebze- Meyve Hal’inden ve tarladan, seradan direk pazara gelen mal ( sebze-meyve)  miktarı geçen aya oranla yüzde 25 oranın da artış gerçekleşti.

SANDIKLAR DOLUSU DOMATES

Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.38.19 (Small) (Small)

Semt pazarında kilosu 5 liraya kadar düşen domates sandıklarla satılmaya başlandı. Bunu fırsat bilen hanımlar, salçalıklarını da şimdiden aldı. Geçen yıl salçalık domatesler Eylül ayı ortası gibi alınıp salça yapılıyordu, bu yıl salça yapımı Haziran ayına çekildi.

Whatsapp Image 2024 06 08 At 13.40.57 (Small) (Small)

Nedeni de fiyatların bir anda düşmesi oldu. Semt pazarında kilosu 5 liraya kadar domatesi, salatalık ve patlıcan takip etti.

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK