Alanya’da nefesler tutuldu… Başpehlivan Yusuf Can Zeybek’e büyük söz Alanya’da nefesler tutuldu… Başpehlivan Yusuf Can Zeybek’e büyük söz

Antalya’nın kanayan bir yarası haline gelen toplu ulaşım krizi bitmek bilmiyor. Sıcak havalarda klimaların açılmadığını dile getiren vatandaşlar, birde akşam saatlerde son seferin erken saatlerde bittiğini bu nedenle evlerine dönmekte zorluklar yaşıyor. Birçok otobüsün erken saatte son sefere çıkmasından dolayı mağdur olan vatandaşlar akşam saatlerinde işten çıktıktan sonra ve sevdikleriyle gezdikleri sırada evlerine taksiyle dönmek zorunda kalıyor. Yetkililere seslenen vatandaşlar, sefer saatlerinin uzatılmasını istedi.

Antalya Ulasimi Sorun (Small)

ANTALYA’DA SOSYALLEŞMEK HAYAL OLDU

Antalya’da yaşanan ulaşım sorunu dur durak bilmiyor. Birçok sorunun yaşandığı toplu taşıma konusunda vatandaşlar mağdur olmaya devam ediyor. Yetkililere seslenen vatandaşlar, “Gazi Bulvarında oturuyorum Konyaaltı’na gidince VC59 saat 22.00’da bitiyor. Bu ne saçmalıktır? İnsanlar zaten çalışıyor eve gelmemiz 21.00’i buluyor. Denize gitsek taksiyle dönmek zorundayız ve taksi parası 300 TL’den aşağı tutmuyor. Burası büyük şehir saat 22.00’da bitmesi ne demek? Küçük şehirlerde bile otobüsler 00.30’a kadar var. Turistik bir yerde hiç sahilden araç olmaz mı? Bu sorun sadece bu hat için geçerli değil ki. Birçok hatta aynı sorun yaşanıyor. Herkesin kendi arabası yok maalesef. Arabası olan geziyor olmayan otobüs seferleri yüzünden sosyalleşemiyor. İşten çıkıyoruz eve gelip yemek yiyene kadar zaten son sefer kalkmış oluyor.

Antalya Toplu Ulasim Sorunlari (Small)

SON SEFER SAATİNE İSYAN ETTİLER

Koskoca Antalya’da otobüs saatlerinin bu kadar erken saatlerde bitmesi mantıklı değil. En kötü bir konsere dahi gitsek zaten kapı açılış saati 21.00 sahneye çıkması zaten 21.30 saatlerini buluyor çoğunlukla. İki tane şarkı dinlemeye bile vaktimiz olmuyor. Ne bir kafeye gidip kahve içebiliyoruz ne de sinemaya gidebiliyoruz. Bir gün izin günümüz var onda da evimizi mi temizleyelim dinlenelim mi? İş çıkışı sevdiklerimizle vakit geçirmek istiyoruz ama Antalya ulaşım sisteminde maalesef bu mümkün değil. Toplu taşıma araçlarının sefer saatlerine çok acil bir şekilde düzenleme gelmeli. Toplu taşıma araçlarının son seferinin saati 22.00’da bitmemeli” şeklinde konuştular.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN