Antalya Valiliği’nin “Denizler Halkındır” projesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, DSİ 13. Bölge Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Aksu Destek Tim Komutanlığı ve Aksu Kaymakamlığının ‘kaçak yapılar kaldırılsın’ talepleri doğrultusunda, Aksu Çayı’ndaki kaçak yapılar kaldırılıyor.

Antalya Kaçak Yapı (2)

Antalya’nın o hastanesini ne gören var nede duyan… Vatandaşlar yetkililere seslendi Antalya’nın o hastanesini ne gören var nede duyan… Vatandaşlar yetkililere seslendi

Geniş güvenlik önlemleri altında yapılan ilk gün çalışmalarında Aksu Çayı kenarında bulunan kaçak yapılar iş makinesi yardımı ile kaldırıldı. Bazı kaçak yapı sahipleri de kendi imkânları ile yapıları söktü. Aksu Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Alptekin ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de çalışmaları yerinde takip etti.

Aksu Çayı’nın ve Kumköy sahilinin tamamen kaçak yapıdan arındırılacağını ifade eden Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “DSİ, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Antalya Valiliği buradaki kaçak durumda bulunan yapıların kaldırılmasını istiyordu. Biz de bu talepleri yerine getiriyoruz” dedi.

Antalya Kaçak Yapı (3)

Çalışmaların bölgede kaçak yapı bitene kadar devam edeceğinin altını çizen Başkan Yardımcısı Çelik, “Belediyemiz uygulayıcı durumda. Antalya Valiliğindeki toplantıda alınan kararları uygulamakla yükümlüyüz. Mağdur duruma düşmek istemeyen vatandaşlar kaçak yapılarını kendileri kaldırsın” diye konuştu. 

Antalya Kaçak Yapı (4)

Antalya Valisi Hulusi Şahin de "Sahillerimizi, kaçak yapılardan temizleyerek, vatandaşlarımızın yararlanabileceği bir hale getireceğiz. Kurumlarımıza gereken her türlü desteği vereceğiz. Ana hedefimiz, bu işgalleri durdurmak ve bir daha olmaması için önlem almak. Belirlediğimiz takvime göre de Kumköy Sahilindeki ve Aksu Çayındaki kaçak yapıları kaldıracağız" demişti.

Kaynak: AKSU BELEDİYESİ BÜLTEN