Antalya Büyükşehir’in Kepez, Muratpaşa, Aksu, Döşemealtı ve Konyaaltı ilçelerini kapsayan yarışmada “Çevremizi Birlikte Güzelleştiriyoruz” sloganı ile çevre bilinci ve sevgisi aşılanmaya çalışılıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin projesi olan ve her yıl düzenlenen ‘En Güzel Bahçe, Balkon ve Teras Yarışması’nın bu sene 7.si düzenlenecek.

45126777617378330 (Small)

Yarışma ile çevre bilinci ve sevgisini arttırmak, içinde bulunulan çevrenin görselliğini arttırmak, vatandaşların çevre düzenlemesine yönelik ilgisini arttırmak, iklim değişikliklerine dikkat çekerek duyarlı olmak amaçlanırken her kategoride 1.,2. ve 3. olmayı başaranlara da para ödülü veriliyor.

Kuraklık Antalya'nın akciğerini tüketiyor Kuraklık Antalya'nın akciğerini tüketiyor

YARIŞMA SEÇİCİ KURULU’NDA KİMLER OLACAK?

7Sm01 V3 Min 1980X1114 (Small)

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından "Çevremizi Birlikte Güzelleştiriyoruz" sloganıyla gerçekleştirilecek olan ve Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Antalya Kent Konseyi, Antalya Süs Bitkileri ve Mamülleri İhracatçıları Birliği ile Antepe İnşaat ve Ticaret A.Ş’nin temsilcilerinin seçici kurulda yer alacağı yarışmada; mekanın genel tasarımı, mekanın estetiği, mekanın işlevi, bitki kompozisyonu, kullanılan dekorasyonların uyumluluğu gibi ölçütler dikkate alınacak.

YARIŞMADA VERİLECEK ÖDÜLLER

6482F4Bceb10Bb1680383B93 (Small)

Antalya Büyük Şehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve seçici kurulun çalışma kapsamında değerlendireceği ölçütlere göre kazananların belirleneceği etkinlikte en güzel balkon (açık ve kapalı), en güzel bahçe (konut, apartman, site, iş yeri, hobi bahçesi) ve en güzel teras olmak üzere toplamda 8 kategori yer alacak ve yarışmanın her kategorisinde birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL ve üçüncüye 7 bin TL olmak üzere toplamda 256 bin TL tutarında para ödülü verilecek. Yarışmaya katılan her adaya ise katılım belgesi verilecek.

YARIŞMA TAKVİMİ

Japanese Garden Picture V1223657122 1280X1024 (Small)

Antalya’da çevre bilinci ve sevgisini arttırmayı amaçlayan yarışmanın başvuruları 25 Mart 2024’te başlamış olup son başvuru tarihi 24 Mayıs 2024 olarak ilan edilmiştir.

Muhabir: Şeyda Tütgün