TÜKD Konyaaltı Şubesinin ve Aile Sağlığı Eğitimi Derneğinin iş birliği ile gerçekleşen bir etkinlik olarak Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Profesör Dr. Ayşe Odman Boztosun Anayasa konusunda interaktif olarak sunum yaptı. Öğrencilerin büyük bir ilgi ile dinlediği ve fikirlerini söylediği toplantıda TÜKD Konyaaltı Şubesi, ASED ve merkez öğretmen ve kursiyer kadınlarının da iş birliği ile gerçekleşen etkinlik katılımcılar tarafından çok beğenildi.

Aydın’da belediye duyurdu… O mahalle sil baştan yenileniyor Aydın’da belediye duyurdu… O mahalle sil baştan yenileniyor

Whatsapp Image 2024 05 28 At 00.29.57 (1) (Small)

 ANAYASA CANDIR

Anayasa Candır sunumunda Türkiye Cumhuriyeti anayasa kitabında yer alan maddeler, çocuklara ve ebeveynlere interaktif anlatımla masal tadında sunuldu. Bu sunumla bilgilenen çocuklar ve anneler büyük ilgi ve merakla söyleşi izlediler, soru ve cevaplarla konuya dahil oldular. Bu sunumun anayasamız hakkında bilgilenilmesi açısından etkili bir çalışma olduğu gözlendi.

Whatsapp Image 2024 05 28 At 00.29.56 (Small)

Söyleşi sonrasında Profesör Doktor Ayşe Odman Boztosun sunumun amacını şu şekilde özetledi “Anayasamız üzerinde insanlık ve cumhuriyet değerlerine yönelik farkındalık kazandırmak, özgürlükçü ve eşitlikçi bir düzenin nimetlerine dair çocukları bilgilendirmek ve geleceğin büyüklerine yönelik kardeşlik söylemlerini geliştirmek. Anayasa okuryazarlığı vatandaşlıkta temel ihtiyacımız, bu ihtiyaçların giderilmesinde okullar kadar sivil toplum kuruluşlarına da görev düşmektedir. Çocukların anne ve babaları ile birlikte anayasal düzen kurgusuyla tanışmaları ülkemizin aydınlık geleceğini de güvence altına alacaktır.

Whatsapp Image 2024 05 28 At 00.29.56 (2) (Small)

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Konyaaltı Şubesi ve Aile Sağlığı Eğitimi Derneğini bu anlamlı girişimlerinden dolayı kutluyorum” dedi. Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Konyaaltı Şube Başkanı Sayın Alev Küner de söyleşi sonunda yaşamın her alanında yarının büyükleri olarak çocuklarımızın gerekli ve doğru bilgilerle tanışmaları ve berrak zihinlerine beslemesi için bu tür etkinlikleri önemsediklerini belirterek, sıklıkla bu tür çalışmalar içinde olduklarını ve bu tür çalışmaları titizlikle sürdüreceklerini ifade etti. ASED Başkanı Sayın Nilgün Atasoy'a katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Whatsapp Image 2024 05 28 At 00.29.56 (1) (Small)

Muhabir: GÜNAY SARI