Antalya'nın Serik ilçesinde dün sabah eşiyle alışveriş yapmak için Şok markete giden vatandaş mağdur edildi. Markette 5 litrelik suların 27.5 TL'den 16.5 TL'ye düştüğü bilgisini alan vatandaş alışveriş yapmak için markete gitti. 5 litrelik suların satıldığı reyonda etikette "Saka su 5 TL, 27.5 TL yerine 16.5 TL" yazısına bakarak alışveriş yapan ve 30 adet su alan vatandaş fişi kontrol ettiğinde belirtilen fiyattan daha pahalıya satıldığını görünce tekrar markete giderek mağduriyetinin giderilmesini istedi.

Bayramda Antalya’ya gelen sürücüler dikkat… Jandarma 24 saat mobil radarlı denetimde Bayramda Antalya’ya gelen sürücüler dikkat… Jandarma 24 saat mobil radarlı denetimde

Marketsu (Small)

ETİKET KARMAŞASI 330 TL'YE MAL OLDU

Dün sabah gerçekleşen olayı anlatan vatandaş "Şok markette sularda indirim vardı. Eşimle gittim reyonda yazan fiyattan 30 tane su aldım, 16.50 TL'den düşünerek aldım. Daha sonra fişe bakınca 900 küsur lira tuttuğunu gördüm ve hesapladım reyonda yazan fiyattan değil 27.50 liradan satmışlar geri gittim. Kasiyerle konuştum orda yazan fiyata göre bana 330 TL iade etmen gerekiyor dedim. Abi ben o fiyat bilgisini değiştirmeyi unutmuşum dedi" ifadelerine yer verdi.

Sakasu (Small)

"NEREYE ŞİKAYET EDERSEN ET"

Vatandaş, kasiyere durumun kendisiyle ilgisi olmadığını ve etikette yazan fiyata göre alışveriş yaptığını söylerken, kasiyerin "müdürümü aramam gerek" cevabını verdiğini iddia etti. Kasiyerle müdürün telefon görüşmesine dahil olan ve müdürle görüştüğünü ancak dikkate alınmadığını söyleyen vatandaş "tüketici hakları diye bir şey var bana bu parayı iade etmeniz lazım dedim" sözlerine karşılık market müdürünün kendisine "size birkaç tane daha su verelim olay kapansın" dediğini ancak kendisinin kabul etmediğini aktardı. Müdürle görüşmesinde "iade yapılmaması durumunda gerekeni yapacağım" dediğini buna karşılık müdürün ise "git nereye şikayet edersen et" dediğini iddia eden vatandaş yaşanan olay ve mağduriyeti için Cimer'e başvuracağını iletti.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN