Kurban Bayramı öncesi otel ve motel ve pansiyonlarda doluluk yüzde 80’i şimdiden geçerken kentte her türlü güvenlik alındı. Yerli ve yabancı turistler için Antalya’nın ünlü Konyaaltı ve Lara sahilleri turizm polis ve Muratpaşa ve Konyaaltı, Büyükşehir Belediyesi zabıtalarına emanet. Kent merkezinde motorize ekipler, kalabalık caddelerde şüphelendikleri şahısların kimliklerini kontrol ediyor.

BABALAR GÜNÜ VE KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE

5F062A68 7B26 41C8 8F47 A8C0C74969Bf (Small)

Özellikle Muratpaşa ilçesindeki Büyük Alış-Veriş merkezlerinde babalar günü ve Kurban Bayramı nedeniyle son günlerde artan alış-veriş çılgınlığı ve kalabalık üzerine polis beş yıldızlı AVM’ler de kimlik kontrolü yaptı. Kimlikler genelde erkeklere sorulurken, AMV’ler ve kentte Asayiş berkemal” denildi.

ÖNCE KONTROL CİHAZI

6C2E6455 4221 4505 A9B2 4B4Aec572253 (Small)

Alış-veriş merkezlerine giren vatandaşlar, güvenlik görevleri eşliğinde güvenlik cihazından geçtikten sonra polisi karşılarında görünce şaşırıyor. Kendisine kimlik kontrolü için TC ‘si sorulanlar hemen kimlik numaralarını söylüyor, ezberlemeyenler, çanta ve cüzdanlarından kimlikliğini çıkarıp kontrol ettiriyor.  Kontrol sonunda polis nazik ve kibar bir şekilde gülümseyerek iyi alış-verişler dileğinde bulunuyor.

Antalya’da ürküten tablo! Bir sabah uyanacağız Antalya olmayacak Antalya’da ürküten tablo! Bir sabah uyanacağız Antalya olmayacak

Ffe977F0 6C25 42F8 9Fc2 938F157B56A3 (Small)

Bu tür karşılaşmayı hiç beklemeyen vatandaşlar, “Polise teşekkür ederiz, ilk kez AVM’ de kimliğimiz kontrol edildi, daha önce rastlamamıştık, güvenlik bir kentte yaşadığımız için çok şanslıyız, güvenlik kontrolü yapan başta Antalya Valiliği olmak üzere Emniyet ve Jandarma yetkililerine teşekkür ederiz” şeklinde konuştular. 

Muhabir: GÜNAY SARI