Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte evlilik yolunda olan çiftler, düğün masraflarını araştırmaya başladı! Düğün salonu fiyatları 2024 yılında geçtiğimiz yıla göre %200’e yakın oranlarda zamlandı. Özellikle büyükşehirlerde bu maliyetlerin daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Peki, Antalya’da düğün maliyeti ne kadar? Güncel fiyat listelerini sizlerle paylaşıyoruz…

Antalya düğün salonları fiyat listesi 2024 yılı için işletmeler tarafından yayınlanıyor. Maliyetlerin oldukça yüksek olduğu düğün etkinliği için ek olarak farklı masrafların da çıkabilmesi söz konusu… Bu konuda özellikle Antalya yemekli düğün fiyatları merak ediliyor. Konuyla ilgili güncel bilgileri sizler için derledik…

Antalya Dugun Maliyeti 3

Düğün Maliyetleri Yükselişte! İşte Detaylar…

Türkiye’de özellikle pandemi sonrası yaşanan döviz fiyatlarının yükselmesi, beraberinde birtakım maliyetlerin artmasıyla birlikte enflasyonun da yükselmesini sağladı. Fiyat artışının en çok görüldüğü ürün ve hizmet gruplarından birisi ise düğün sektöründe gerçekleşiyor. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya gibi büyükşehirlerde düğün maliyetleri oldukça yüksektir.

Antalya’da düğün maliyeti ne kadar? Merak ediyorsanız, düğün salonlarının farklı özelliklerine göre güncel fiyat listelerini paylaşıyoruz. Özellikle Antalya kır düğün salonu fiyat listesine dair bilgileri detaylı olarak sağladık. İşte düğün masrafları hakkında güncel bilgiler…

Antalya'da Düğün Maliyeti Ne Kadar? Güncel Fiyat Listesi

Evlilik yolunda bütçeleri sarsan önemli kalemlerden birisi olan düğün maliyeti, mekanların fiyat politikalarına ve etkinlik özelliklerine göre farklılık içeriyor. Örneğin Antalya’da yemekli düğün ücreti, standart düğün paketlerine göre çok daha pahalıdır. Ancak detaylı bir araştırmayla Antalya’da en uygun düğün salonlarını bulabilir, bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.

Antalya’da düğün maliyeti ne kadar? İşte 2024 yılı için belirlenen rakamlar:

 • Antalya’da standart hizmet alabileceğiniz, ortalama büyüklükte bir düğün salonu fiyatı yaklaşık olarak 50.000 TL – 100.000 TL arasındadır.
 • Daha geniş mekân tercih edenler için Antalya’da düğün salonu fiyatlarının 100.000 TL – 200.000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.
 • Antalya yemekli düğün fiyatları genel olarak kişi başı belirlenir. Yemek ve menü tercihine bağlı olarak değişmekle birlikte kişi başı ücretler ortalama olarak 500 TL ile 1.500 TL arasında değişmektedir.

NOT: Antalya’da düğün maliyeti ne kadar sorusunun yanıtı, ilçelere ve mekanlara göre değişiklik gösterebilecektir. Bu nedenle deniz kıyısında olan ya da yemekli mekanların fiyatlarını uygun şekilde değerlendirmeniz yararlı olacaktır.

Şimdi Antalya düğün mekanları ve fiyatları listesini etkinlik türüne göre detaylı olarak inceleyelim.

Antalya Dugun Maliyeti 6

1- Antalya Yemekli Düğün Fiyatları 2024

Antalya’da yemekli düğün ücretleri, Türkiye genelinde olduğu gibi kişi bazlı olarak belirlenmektedir. Aynı zamanda düğün salonu fiyatlarını etkileyen faktörler arasında mekân kalitesi, alan büyüklüğü, hizmet kalitesi, ikram ve diğer unsurlar sayılabilmektedir. Bu nedenle Antalya’da düğün maliyeti ne kadar sorusunun yanıtı yemekli düğünler için değişiklik gösteriyor.

Antalya’da yemekli düğün fiyatları 2024 yılı için şu şekildedir:

 • Antalya’da yemekli düğün yapmak istediğinizde standart menüler için fiyatlar ortalama olarak kişi başı 500 TL ile 1.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.
 • Düğün sırasında sınırsız alkol, sınırlı alkol, etli yemek, menü çeşitliliği gibi unsurlara göre fiyatlar kişi başı fiyatlar 1.500 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Bu bilgiler göz önüne alındığında standart bir menüye sahip düğün salonu ile anlaşırsanız 200 kişilik bir davet için yaklaşık olarak 100.000 TL ile 200.000 TL arasında düğün maliyeti olacaktır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yapıyor üreticinin yükü azalıyor Antalya Büyükşehir Belediyesi yapıyor üreticinin yükü azalıyor

2- Antalya Kır Düğün Salonu Fiyatları 2024

Evlilik öncesi hazırlık sürecinde çiftler, türlü maliyetler ile karşılaşabiliyorlar. Özellikle düğün salonu tercihi, bu maliyetlerin en önemli kısmını oluşturmaktadır. Birçok çift, kır düğün salonunda düğün yapma hayali kurarken, bir yandan fiyatları da merak ediyor. Antalya kır düğün salonu fiyatları 2024 listesini sizler için araştırdık.

Antalya’da düğün maliyeti ne kadar? 2024 yılı için kır düğün salonu fiyat listesiyle öğrenin:

 • Antalya’da kır düğün salonları, mekânın kalitesine, yerine ve hizmet kalitesine göre değişmekle birlikte ortalama olarak 50.000 TL ile 100.000 TL arasındadır.
 • Eğer yemekli bir organizasyon düzenlenecekse kişi başı fiyatların genel anlamda 500 TL – 750 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Antalya’da düğün maliyeti ne kadar araştırması için güncel bilgiler bu şekildedir. Ancak sadece düğün masrafları açısından sadece mekân maliyeti değil, aynı zamanda diğer giderleri de göz önüne almak gerekiyor. İşte detaylar…

Antalya Dugun Maliyeti 7

3- Antalya Düğün Maliyeti: [Diğer Giderler]

Antalya düğün salonu fiyatları 2024 listesini inceledik. Şimdi düğün yapma maliyeti için diğer giderleri aktaralım.

Evliliğe adım atma planları yapan çiftler, düğün yapma sürecinde sadece düğün salonu maliyeti ile karşılaşmazlar. Aynı zamanda konaklama, eğlence ve diğer farklı unsurların geçerli olduğu pek çok masraf ile karşılaşırlar. Bu nedenle konvoy, gezi, nikah masrafları ve diğer birçok detayı da düğün maliyetine eklemek gerekir.

Antalya’da düğün maliyeti ne kadar? Diğer giderler şu şekildedir:

 • Antalya’da düğün hazırlığı, etkinlik ve sonrası süreç için karşılaşılabilecek ekstra maliyetler ortalama olarak 50.000 TL civarında olacaktır.
 • Elbette kişilerin tercihlerine göre bu maliyetlerde değişiklik olabilir. Ancak standart bir düğün için bu maliyetler geçerlidir.

Antalya'da Düğün Yapmak Ne Kadara Mal Oluyor?

Antalya’da düğün maliyeti ne kadar sorusunu detaylı bir şekilde yanıtladık. Bu başlıkta maliyetleri özet bir şekilde sizlere sunacağız.

Antalya’nın Konyaaltı, Muratpaşa, Aksu, Döşemealtı, Kepez gibi merkez ilçelerinde düğün maliyetleri daha pahalıdır. Buna bağlı olarak diğer ilçelerde daha uygun bütçeler için mekânlar bulunmaktadır.

Antalya’da düğün maliyetleri ilçelere ve mekânlara göre değişmekle birlikte ortalama olarak toplamda 150.000 TL – 200.000 TL arasındadır.

Antalya Dugun Maliyeti 2

Düğün Maliyetini Düşürmek İçin Tasarruf Önerileri

Antalya’da düğün maliyeti ne kadar sorusuna karşılık olarak verdiğimiz rakamlar sizi korkutmasın! Birkaç basit tasarruf önerilerini dikkate alarak bu maliyetleri azaltabilirsiniz. Organizasyon için nelerden vazgeçebileceğinize odaklanarak etkili bir tasarruf yapabilir, bütçenizi evlilik serüveninde başka ihtiyaçlarınız için kullanabilirsiniz.

Düğün maliyetlerini düşürmek için evlenecek çiftlere tasarruf önerilerimiz şu şekildedir:

 • Bütçe belirleyin! Düğün maliyeti için piyasa fiyatlarıyla uyumlu bir şekilde doğru bir bütçe belirlemeniz önemlidir. Bu bütçenin dışına çıkmamak, hatta tasarruf etmek koşuluyla paranızı daha akıllıca kullanabilirsiniz.
 • Türkiye’de düğün salonu fiyatları, mekânlar arasında ciddi farklar içerir. Bu nedenle düğünün yapılacağı yerde tüm mekânlardan fiyat almalı ve karşılaştırma yaparak bütçenize en uygun yeri seçmelisiniz.
 • Düğüne gelecek davetli sayısı, maliyetinizi etkileyen en önemli faktördür. Davet göndermek için kişi sayısını önceden belirleyerek daha mütevazi bir düğün gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin eğlencenin yapılacağı mekâna daha samimi olduğunuz arkadaşlarınızı, akrabalarınızı davet edebilirsiniz.
 • Düğün salonunu belirlerken alacağınız hizmetle belirlenen fiyatların uyumlu olduğunu mutlaka teyit edin. Birçok mekân, sağladığı hizmete göre fahiş fiyatlar sunabilir. Bu konuda dikkatli olun.
 • Gereksiz harcama yapmayın! Düğün telaşı, insanların bütçe yönetiminde kontrolü elden bıraktığı bir süreci beraberinde getirebilir. Bu nedenle düğün organizasyonunda bütçenizi kontrolü elden bırakmayın.

Antalya’da düğün maliyeti ne kadar sorusunu en detaylı şekilde yanıtladık. Şimdi sıkça sorulan soruları inceleyelim…

Antalya Dugun Maliyeti 8

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya düğün salonu fiyat listeleri ve maliyetleri ile ilgili olarak sıkça sorulan sorular şöyledir:

1- Antalya 100 kişilik düğün ne kadar?

Antalya’da 100 kişilik düğün maliyeti birçok faktöre göre değişmekle birlikte ortalama olarak 50.000 TL ile 100.000 TL arasında değişir. Yemeksiz bir düğün yapılacaksa maliyetlerin daha da düşmesi mümkündür.

2- Antalya 50 kişilik düğün ne kadar?

Antalya’da 50 kişilik bir düğün organizasyonu için maliyetiniz yaklaşık olarak 25.000 TL ile 50.000 TL arasında olacaktır.

Muhabir: Nihat Toklu