Antalya sahip olduğu doğal güzellikler ile yılın her mevsimi yurt içinde ve yurt dışından milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor. Turizmde öncü şehirlerden biri olan Antalya’da artan talebi karşılamak üzere her ilçede farklı konumlarda ve farklı olanaklara sahip oteller bulunuyor. Tatilini denize sıfır, her şey dahil otellerde geçirmek isteyen vatandaşların 2 gece için minimum 20-30 bin TL civarında ödeme yapması gerekiyor. Bu miktar popüler tatil beldelerindeki otellerde 70 bin ile 100  bin arasındaki değişirken ultra lüks otellerde fiyatlar 150 bin TL’yi aşıyor.

Antalya En Iyi Oteller Listede 10 Otel Var Antalya Otel Antalya Otelleri Antalya En Iyi Oteller Antalya Sehir Ici Otelleri Antalya Guzel Oteller R V Ny

TUİK verilerine göre 2024 yılında Türkiye’de tatil turları fiyatları da önceki yıllara göre artış gösterdi. Tatilini turlarla planlamak isteyen vatandaşlar da konaklama maliyetlerinde dolayı çok daha fazla ücret ödeme durumunda kalıyor.

MERKEZDEKİ OTEL VE PANSİYONLARDA KONAKLAMAK TATİL BÖLGELERİNDE DAHA UCUZ

Antalya’da 2 gece konaklamak için sadece oda hizmeti olan otellerde fiyatlar 1800 TL’den başlıyor. Antalya’nın merkezi konumunda konaklama dışında başka bir hizmeti bulunmayan olan otellerin fiyatı kimi bölgelerde 3000 TL’yi aşıyor.

Antalya Kaleici C

Oda dışında kahvaltı hizmeti olan merkezi bölgelerdeki otellerin fiyatı da en düşük 3300 TL’den başlıyor ve otelin konumuna göre 5000 TL’den artarak devam ediyor. Tatil ilçelerinde ise maliyetler çok daha arttı.

Kwgt0Hp1Oeqtvuqdqgbf

EN PAHALI OTELLER BU İLÇELERDE

Lara Kundu bölgesinde yer alan oteller Antalya’daki en pahalı oteller arasında. Kundu’da yer alan lüks otelde her şey dahil 2 gecelik konaklama fiyatı 192 bin TL oldu. Kundu’da her şey dahil bir diğer otellerin 2 gecelik maliyeti 30 bin ile 42 bin TL arasında değişiyor.

19974

Manavgat’ın Sorgun bölgesi de pahalı otellerin adresi oldu. Denize sıfır, jakuzili odalara sahip, oda ve kahvaltı seçeneğine sahip otelde 2 gece konaklamanın maliyeti 74 bin TL oldu.  Manavgat’ın tarihi ve doğal bölgesi Side’de pahalı otellerin olduğu bölgeler arasında. Side’de her şey dahil bir diğer otelde konaklamanın maliyeti 41 bin TL olarak gösteriliyor.

16

Alanya’da her şey dahil otelin 2 gecelik konaklama ücreti 49 bin TL olarak gösteriliyor.

Serik Kadriye bölgesinde her şey dahil otelin 2 gecelik konaklama ücreti 44 bin TL olarak öne çıkıyor.

Granada Luxury Resort Belek1678458810

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ulaşım müjdesi…. O gün ulaşım ücretsiz Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ulaşım müjdesi…. O gün ulaşım ücretsiz

Antalya’da yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği ilçe Kaş’ta sadece kahvaltı ve konaklama hizmeti olan otellerde 2 gece kalmanın maliyeti 35 bin TL’ye kadar çıkıyor.

Lukka Hotel

Doğanın merkezi olan Kemer Göynük ve Beldibi bölgesi de en pahalı otellerin olduğu yerler arasında bu bölgelerde her şey dahil otellerde 2 gün konaklamanın maliyeti 30 bin TL’yi buluyor.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA