Antalya’nın Muratpaşa İlçesi Varlık Mahallesi’ndeki Yıldız Caddesi üzerindeki Nuri Saymaz Parkı lambalarının tüm ışıklarının öğle saatlerinde yanmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Gündüz Yanan Lamba Şaşkınlığı (2)

Bu durumu gören Varlık Mahallesi sakinleri, en üst kademelerde bile tasarruf tedbirleri alınırken parkın ışıklarının yanmasına önce şaşırdı, sonra da: “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu lahana turşusu. Ekonomik sıkıntı yüzünden kendi evlerimizde bile tasarruf tedbirlerini uygulamaya başladık, mecburen. Tasarruflu ampuller alıp taktık, İki lambadan birini söndürdük, neredeyse karanlıkta oturup, TV izleyeceğiz, ya da birbirimizi görmeden sohbet edeceğiz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ulaşım müjdesi…. O gün ulaşım ücretsiz Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ulaşım müjdesi…. O gün ulaşım ücretsiz

Gündüz Yanan Lamba Şaşkınlığı (5)

Bu parkın ışıkları güpegündüz hem de öğle saatlerinde neden yanıyor, bunun parası kimin cebinden çıkacak. Neden dikkat edilmiyor, arıza varsa hemen bakım onarım yapılsın” diye tepkilerini gösterdi.  Daha bir hafta önce de Yıldız Caddesi’nin gidiş yönünde, sağ tarafın elektrik direklerindeki lambaların gündüz vakti yandığına dikkat çekildi.

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / AYFER ŞİMŞEK