Antalya’da her geçen gün yükselen binaların fazlalığından dolayı şehrin dört bir yanı inşaatlarla çevrildi. İnşaat alanlarının çevresine yayılan inşaat malzemelerinin görüntüsünden rahatsızlık duyan vatandaşlar, malzemelerin derli toplu tutulmasını istedi.

Antalya Insaatlar Yolları Kpattı (1)

Demirlerin ve çimentoların etrafa yayılmasından dolayı oluşan kötü görüntünün yanı sıra tehlike oluşturmasından dolayı vatandaşlar, endişe içerisindeler. Özellikle kaldırımlara saçılan malzemelerden dolayı kaldırımları kullanamayan yayalar sitem ederken, yollara kadar saçılan malzemelerden dolayı sürücülerde zor anlar yaşıyor. İnşaat çalışanlarının dağınık çalışmasından dolayı etrafa saçılan malzemelerin tehlike yaratmasından dolayı yetkililere seslenen vatandaşlar, inşaat alanlarına ateş püskürdü.

KALDIRIM VE YOLLAR İŞGAL ALTINDA

Antalya Insaatlar Yolları Kpattı (2)

İnşaat alanlarının etrafının kapatılmasının zorunlu olmasıyla temel etrafları kapatılıyor. Ancak çalışanlar, inşaat alanlarının dışarısına malzemeleri taşıyarak, kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden oluyor. Kötü görüntünün yanı sıra tehlikeleri de beraberinde getiren bu görüntüler, Antalya’nın çilesi haline geldi. İnşaat alanlarının denetlenmesini isteyen vatandaşlar, “Bu görüntüler gerçekten normal mi? Şu görüntüler ne kadar çirkin.

Antalya Insaatlar Yolları Kpattı (5)

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ailelere müjde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ailelere müjde

Dünya şehirlerinden bir tanesiyiz ama daha inşaat alanlarını bile denetleyemiyoruz. Hangi ülkede bu görüntüler var? İnşaat alanlarının etrafından geçmeye çekiniyoruz. Kötü görüntüden de geçtik artık tehlike saçıyor bu alanlar. Kaldırımları zaten kullanamıyoruz. İnşaat çalışanları kaldırımlara demirleri çimentoları saçıyor adım atacak yer bırakmıyorlar. Yollara kadar iniyor malzemeler. Zaten yollar dar bir de inşaat malzemeleri yollara iniyor yollar iyice daralıyor.

Antalya Insaatlar Yolları Kpattı (8)

İnşaat alanlarında hiçbir denetleme yapılmıyor. Çalışanlar kafalarına göre çalışma yapıyor resmen. Bu malzemeler yüzünden araçlarımızı park edecek yer bulamıyoruz bulsak bile bu alanların yakınına park etmeye korkuyoruz. Bazı inşaat alanlarının etrafı kapalı bile değil. Böyle durumlarda çocuklarımızı sokağa bile gönderemiyoruz bir şey olacak diye ödümüz kopuyor. Yetkililer artık ne olur bu alanlara bir el atsın. Hem bu görüntüler kalksın hem de tehlikeler ortadan kaldırılsın” şeklinde yetkililere seslendi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN