Antalya’da kaldırımlar her geçen gün işgal edilmeye devam ediyor. Antalya’da yaşayan vatandaşlar, kaldırımları kullanmamasından dolayı her gün tepkilerini göstermeye devam ediyor. Kaldırımda yer alan dükkan sahiplerinin ürünlerini kaldırımlarda bırakarak, kaldırımları depo gibi kullanmaları vatandaşları isyan ettirdi. İşletme sahiplerine tepkili olan vatandaşlar, yetkililere seslenerek bu soruna bir çözüm bulmalarını istedi.

Antalyalılara gemi daveti… Antalya o gemileri inceleyecek Antalyalılara gemi daveti… Antalya o gemileri inceleyecek

Whatsapp Image 2024 05 10 At 15.33.13 (Small)

VATANDAŞLAR, İŞLETME SAHİPLERİNE TEPKİLİ

Kaldırım işgalinin durdurulmasını isteyen vatandaşlar yetkililere seslenerek çözüm üretmelerini istedi. Kaldırımlarda yer alan scooterlar için isyan eden vatandaşlara işletmeler büyük bir şok yaşattı. Depolarına kaldırmaları gereken ürünleri kaldırımlarda bırakan işletme sahipleri vatandaşlara ‘Pes’ dedirtti. Kaldırımda bırakılan depo ürünlerini gören vatandaşlar, “Bu kaldırımlar yayalar için mi yapıldı yoksa başka bir şey için mi yapıldı anlamıyoruz. Koskoca kaldırımlar var ancak yayalar kaldırımları kullanamıyor. Biz yetkililere seslenmekten sıkıldık onlar bizi duymazlıktan gelmekten sıkılmadı. Kaldırımları denetlemek bu kadar zor mu? Neden kimse yayaları düşünmüyor?

Whatsapp Image 2024 05 10 At 15.33.12 (Small)

Yayalar olarak kaldırım işgallerinden çok mağduruz. Bu görüntüler turizm açısından en önemli şehirler arasında yer alan güzel şehrimize hiç yakışmıyor. Kalabalık bir şehirde yaşıyoruz birçok noktaya yürüyerek gitmeye çalışıyoruz, zaten kalabalık bir şehirde olduğumuz için kaldırımlarda yoğunluk oluyor üzerine birde kaldırımlarda ki bu ürünler nedeniyle kaldırımlar daralıyor. Herkes kendisini düşünüyor. Hiç kimse ben bu yolu işgal ediyorum demiyor. Artık bu kaldırım işgalleri durdurulmalı. Yetkililer bu konuyu değerlendirerek bir çözüm yolu bulmalı” şeklinde yetkililere seslendi.  

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN