Aman dikkat! Antalya’ya sıcak hava dalgası geliyor… 21 Haziran Antalya hava durumu Aman dikkat! Antalya’ya sıcak hava dalgası geliyor… 21 Haziran Antalya hava durumu

Antalya’da günlerdir kurak havalar yaşanıyordu. Sıcak hava dalgasının etkili olduğu Antalya’da vatandaşlar, bunaltıcı havalar ile mücadele etmeye çalışıyor. Kurak havaların yaşandığı Antalya’da günlerdir beklenen yağmur başladı. Yağmurun ardından çıkan fırtınayla birlikte birçok küçük hortumlar oluştu. Fırtına nedeniyle yol kenarlarında biriken çöpler etrafa savruldu. Yağmurun yağmaya başlamasıyla vatandaşlar ise büyük bir sevinç yaşadı.

Whatsapp Image 2024 06 07 At 15.43.39 (Small)

ANTALYA KIŞA DÖNDÜ

Şiddetli yağışın bastırdığı Antalya’da birçok noktada çıkan hortumlar, ortalığı birbirine kattı. Sıcak havanın kasıp kavurduğu Antalya’da yağışın başlaması büyük sevince neden olurken, çiftçiler ise fırtınadan dolayı seralarına zarar gelmesinden korkarak, büyük endişe yaşadı.

Whatsapp Image 2024 06 07 At 15.47.12 (Small)

Yoğun rüzgarın etkili olmasıyla serinleyen vatandaşlar ise büyük bir mutluluk yaşadı. Sabah saatlerinden itibaren etkili olan kavurucu sıcaklardan gün boyu bunalan vatandaşlar ve sokak hayvanları yağmurla birlikte serinledi.

Whatsapp Image 2024 06 07 At 15.47.12 (1) (Small)

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN