Antalya’da son 2 günde 3 yangın yaşandı. Aksu’nun Hacıaliler Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda 2 gün önce çıkan yangının ardından bugün yine Aksu’nun Çamköy mevkiindeki ağaçlık alanda çıkan yangının ardından Konyaaltı İlçesi’nde Kuşkavağı Mahallesi’nde çıktı. Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük yangınını yaşayan Antalya’da yaz aylarının kurak geçmesinden dolayı birçok yangın yaşanıyor. Manavgat yangınında birçok eksiklikler ortaya çıkmışken, orman yangınları ile ilgili birçok çalışma yürütülüyor. Son günlerde yaşanan yangın felaketlerinin ardından gözler Antalya Valiliği’ne çevrildi. Yangınlar yaşanırken, Antalya Valiliği’nin ormanlara girişleri yasaklamaması ise kafaları karıştırdı.

Antalya Orman Yangini (Small)

Dünyaca Ünlü Eğirdir Gölü'nden çıkanlar şok etti… Göle giriş ve çıkışlar kapatıldı Dünyaca Ünlü Eğirdir Gölü'nden çıkanlar şok etti… Göle giriş ve çıkışlar kapatıldı

ANTALYA VALİLİĞİ NEDEN SESSİZ?

Antalya’da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinin yanı sıra rüzgarında etkili olmasından dolayı vatandaşlar büyük panik yaşıyor. Orman yangınlarının yaşanmaya başlamasının ardından vatandaşlar, ormanlara girişlerin yasaklanmasını bekliyor.  İstanbul, Çanakkale, Balıkesir gibi birçok şehirde yaz ayları boyunca ormanlara girişlerin yasaklanmasının ardından gözler Antalya Valiliği’nden gelecek yasağı bekliyor.

Antalya Valilik (Small)-1

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla ise vatandaşların korkusu daha da arttı. Birçok kişinin ormanlık alanlarda Kurban Bayramı süresince mangal yakmasından dolayı yangınların artacağından endişe duyan vatandaşlar, Antalya Valiliği’nin neden sessiz kaldığını merak ediyor. Ormanlar yanarken, Antalya Valiliği’nin ne zaman ormanlara girişleri yasaklayacağı merak ediliyor.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN