Megastar'dan Kırkpınar provası... Sekapark Başpehlivanı Ali Gürbüz oldu... Megastar'dan Kırkpınar provası... Sekapark Başpehlivanı Ali Gürbüz oldu...

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ASFİM merkezlerinde ücretsiz egzersiz kursu alan parkinson hastaları ve aileleri için özel bir piknik düzenledi. Güneşli günün tadını çıkaran, hasta ve hasta yakınları doyasıya eğlenirken, Başkan Muhittin Böcek’e özel gün için teşekkür etti.

Parkinson Hastalarına Moral Pikniği (33) (Small)

DOĞANIN TADINI ÇIKARDILAR

Atatürk Kültür Parkı içerisinde düzenlenen pikniğe Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Nurettin Tonguç, hasta ve hasta yakınları katıldı. Büyükşehir Belediyesi servisleriyle kurs merkezlerinden alınan bireyler kendileri için ayrılmış özel alanda pikniklerini yaptı. Yeşilin, doğanın ve temiz havanın tadını çıkaran hasta ve yakınları oyun havaları eşliğinde doyasıya eğlendi.

HAFTANIN 3 GÜNÜ ÖZEL EĞİTİM

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Nurettin Tonguç “Parkinson teşhisi konulmuş bireylerimize ASFİM merkezlerimizde haftanın üç günü özel eğitmenimizle uygun egzersiz ve spor programları uyguluyoruz. Böylece hastalığın gerilemesini ve yenilmesini hedefliyoruz. Egzersizlerin yanında bu hastalarımızın sosyalleşmesi ve moral bulması da çok önemli. Bu tür etkinliklerimizle her zaman parkinson hastalarımızın ve yakınlarının yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi

Parkinson Hastalarına Moral Pikniği (Small)

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZİN EĞİTMENLERİ SAĞ OLSUNLAR

Parkinson rahatsızlığı olan eşiyle birlikte pikniğe katılan hasta yakını Necla Sağsız etkinlik ve kursların son derece yararlı olduğunu belirterek, “Eşim için özel egzersiz programları uygulanması gerekiyor. Büyükşehir Belediyemizin eğitmenleri sağ olsunlar çok güzel ilgileniyor. Bulunduğumuz ortam bizim ruhumuza, beynimize ve vücudumuza hitap ediyor. Her egzersiz sonrası evimize mutlu olarak dönüyoruz. Bugün de piknikte diğer gruplardaki arkadaşlarımızla tanışma fırsatı bulduk. Etkinlik için Büyükşehir Belediyesine ve başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.

HER YAŞA UYGUN EGZERSİZ

Büyükşehir Belediyesi ASFİM kurslarının, yaşı ilerlemiş bireyler için çok önemli olduğunu söyleyen kursiyer Namık Aclan “Eşimle birlikte iki aydır bu kursa katılıyoruz. Spor ve sağlığımız için bu tür programlar önemli. Bizim için çok faydalı bir hizmet. Başkanımıza gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Parkinson Hastalarına Moral Pikniği (32) (Small)

“ÇOK EĞLENDİK VE GÜZEL BİR GÜN GEÇİRDİK“

Haftanın üç günü ASFİM spor merkezlerine gittiğini ve çok memnun kaldıklarını belirten emekli öğretmen Çiğdem Turşucu ise “Bugün bu piknikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. Çok güzel bir etkinlik. Ben emekli öğretmenim yıllarca öğrencilerimle çok pikniğe gittik. Ama böyle masası, sandalyesi hazır, gölgelikleri hazır, müzik ve eğlence dolu bir etkinliğe katılmamıştık. Çok eğlendik ve güzel bir gün geçirdik” diyerek Başkan Böcek’e teşekkür etti.

Kaynak: ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / BÜLTEN