Tarımın merkezi Antalya’da meyvelerini kaybetti Tarımın merkezi Antalya’da meyvelerini kaybetti

Antalya’da havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle sokak hayvanlarının görüntüleri yürekleri sızlattı. Sıcak havalardan en fazla etkilenen sokak hayvanları mağazalara sığınarak soğuk yer aradı. Mağazaların sokak hayvanlarının mağaza içerisinde durmalarına izin vermesi ise büyük beğeni topladı. Sıcak havalardan kaçmaya çalışan sokak hayvanları içecek su bulamıyor. Hayvanseverler, vatandaşlara su çağrısı yaparak, sokak hayvanlarını korumalarını istedi.

Antalya Sokak Hayvanlari Magazalara Sigindi (1) (Small)

“SOKAK HAYVANLARINI GÖRMEZDEN GELMEYİN”

Sıcak havalardan bunalan sokak hayvanları kendilerini mağazalara attı. Serin yer arayan sokak hayvanlarının görüntüleri ise yürekleri sızlattı. Hayvanseverler ise vatandaşlara seslenerek, “Bu sıcak havalarda herkes evinin önüne bir kap su koysun. Hayvanlar içecek bir yudum su bulamıyor. Sıcak havalardan dolayı perişan oluyorlar.

Sicak Hava Sokak Kopegi (Small)

Mağaza sahiplerine, kendilerine sığınan bu hayvanları dışarıya çıkarmadıkları içingerçekten çok teşekkür ediyoruz. Sıcak havalardan bunaldıkları için ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Bir kap su koymaktan kimseye zarar gelmez. Dışarıya sokak hayvanları için koyulan suları da lütfen dökmeyin, evleri yıkmayın. Bu hayvanların gidecek hiçbir yeri yok. Havalar gerçekten çok sıcak, sokak hayvanlarını lütfen görmezden gelmeyin. Herkes kapısının önüne bir kap su koysun” şeklinde konuştular.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN