Geçtiğimiz hafta meydana gelen sel sonrası yaralar sarılıyor. Antalya’ya aşırı yapan yağmur sonrası birçok ev işyerini su basmış kentin alt yapısı da zarar görmüştü. Bir kişinin yaşamını yitirdiği felaket sonrası Muratpaşa İlçesi’nin Yüksekalan, Yenigün, Etiler Mahallelerinde çöken yağmur drenaj kanalları temizlenirken, çalışmaz hale gelen internet kabloları da yenileniyor, patlayan su boruları onarılıyor.

3C9C2F6C 550A 4B1E 897B 2878D2779574 (Small)

Şiddetli yağış sonrası belediyeler yoğun bir çalışma içine girdi. Yağmur sırasında oluşan selde yüzlerce ihbarı anında değerlendiren belediye görevlileri, Yüksekalan, Etiler ve Yenigün Mahallesi’ndeki çöken kaldırımları yeniliyor. Bu arada zarar gören rögar kapakları yenileniyor, tıkananlar ise temizleniyor.

A8Fa4Bd0 6C7D 4A5C Ac88 9507459Ebc89 (Small)

Kepez’de Başkan kim olacak? İşte masadaki seçenekler… Kepez’de Başkan kim olacak? İşte masadaki seçenekler…

Kanalizasyon ve drenaj kanalları açılıyor. Bu arada ASAT’da patlayan su borularını jet hızıyla onarırken, yeraltı internet, telefon ve elektrik kabloları da yenileniyor. Bakım-onarım çalışmaları yapılırken bu mahallelerdeki caddelerdeki trafikte kısa süreli olsa kontrollü bir şekilde durduruluyor, görevliler, sürücülerin kendilerine yardımcı ve sabırlı olmalarını istedi.

Kaynak: AYFER ŞİMŞEK