Antalya Büyükşehir Belediyesi yaptı... Antalya’nın o ilçesi toz içinde kaldı! Antalya Büyükşehir Belediyesi yaptı... Antalya’nın o ilçesi toz içinde kaldı!

Antalya'nın nadide güzelliklerinden biri olan Lara Sahili'nde konumlanan Antalya Kum Heykel Müzesi, bu yıl ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunuyor. Uzay temalı heykellerle dolu olan müze, dünyanın dört bir yanından gelen birbirinden başarılı sanatçıların yaptığı eserlerle görenleri adeta uzay yolculuğuna çıkarıyor. 7 bin metrekarelik geniş bir alana yayılan müze, ziyaretçilerini bu kez evrenin derinliklerine götürüyor.

BU YILIN TEMASI UZAY OLDU

6641C9E98D6C80Df8A0D9B0A (Small)

Antalya Kum Heykel Müzesi, her yıl farklı bir tema ile ziyaretçilerini karşılıyor. Bu yıl uzay temasının hakim olduğu müzede, devasa boyutlardaki yüzlerce kum heykel sergileniyor. Müze bu yönüyle dünyanın en büyük kum heykel merkezleri arasında yer alıyor.

Uzay Temasiyla Acildi 52985 9561 (Small)

Kum heykel sanatı son yıllarda dünyada yaygınlaşmaya başlayan önemli bir sanat türü olarak öne çıkıyor. Heykeltıraşlar tarafından büyük bir titizlikle hazırlanan heykeller, boyutları da göz önüne alınarak solo ya da 2-3 kişiden oluşan ekipler tarafından yapılıyor.

BİNLERCE KİŞİ ZİYARET EDİYOR

Uzay Foto 2 (Small)

Her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin akınına uğrayan Antalya Kum Heykel Müzesi, ele aldığı uzay temasıyla görenleri büyülüyor. Birbirinden ilginç ve devasa uzay heykelleriyle dolup taşan müzede, dev astronotlardan, gök cisimlerine ve uzay araçlarına kadar birçok parça bulunuyor. Müze, bu özelliğiyle ziyaretçilerine uzayın gizemli dünyasını keşfetme fırsatı sunuyor.

YAPIMI HAFTALARCA SÜRÜYOR

Antalya Lara Plaji Kum Heykel Festivali Mitolojik (Small)

Antalya Kum Heykel Müzesi, bölge halkının yaz aylarında ziyaret ettiği uğrak noktalardan biri olan Lara Sahili'nde bulunuyor. Müze, yaklaşık 7 bin metrekarelik alanda 10 bin ton nehir kumu kullanılarak oluşturulan muhteşem eserlerle her gün ziyaretçilerini ağırlıyor. Birbirinden başarılı kum heykel sanatçılarının üç haftalık uğraşları sonucunda oluşturulan eserler, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sanatseverlerinde ilgisini çekmeyi başarıyor. Mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri olan Sandland, dünyada bir ilke imza atarak yılın her ayı boyunca açık olmasıyla öne çıkıyor.

Uzay Foto Son (Small)

ZİYARET SAATLERİ

Nisan-Mayıs 09:30/19:00 saatleri arasında, Mayıs-Haziran 09:30/21:00 ve 1 Haziran itibariyle her gün 09:30-23:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Muhabir: Stajyer Muhabir Remziye Kaya