Şahinler Holding, Megasaray markalı 4 oteli ile DAS 3917 isimli tesisinde deniz, spor ve kış turizmini bütünleştirerek 4 yıllık süreçte doluluk oranını ve istihdamını artırmayı başardı. Türkiye ve Almanya'nın yanında Fransa, Bulgaristan, Mısır ve Ürdün'de çeşitli sektörlerde yatırımları bulunan Holding'in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesi Deniz Şahin, Antalya'da Megasaray Club Belek, Megasaray Westbeach Antalya ve Megasaray Resort Side; Kayseri'de Megasaray Mont Erciyes ve DAS 3917 markalarıyla turizm sektörüne güç verdiklerini, bu destinasyonları sezonluk değil, yıl boyu ziyaret edilebilir hale getirme hedefiyle ilerlediklerini belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ‘sakin şehir’ atılımı… Hedefte 2 ilçe daha var Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ‘sakin şehir’ atılımı… Hedefte 2 ilçe daha var

Antalyaya Dev Yatırım (1)

“OTEL YATIRIMLARIMIZLA ERCİYES'İN MARKA DEĞERİNİ ARTIRDIK”

6 bin yıllık tarihi mirasa sahip Anadolu'nun kadim şehirlerinden Kayseri'de iki ayrı otel yatırımı yaptıklarını belirten Deniz Şahin, popüler kayak merkezi Erciyes Dağı'nda konforlu ve lüks kış tatili deneyimi sunarak hem dinlenmek hem de macera dolu bir tatil geçirmek isteyen misafirler için ideal seçenekler sunduklarını belirtti. Erciyes'in en seçkin konaklama merkezlerini Türkiye'ye kazandırdıklarını vurgulayan Şahin, “Megasaray Mount Erciyes otelimiz, bölgenin en uzun ve en iyi kayak pistlerine yakın konumuyla dikkat çekiyor. Aileler için ideal bir destinasyon olan otelimizde, beyaz örtüyle kaplı pistlerde kayak deneyimi sunuyoruz. 72 odalı ve 5 dağ evi olarak hizmet veren DAS 3917 otelimizde ağırladığımız misafirlerimize A plus hizmetler sunarken gurme lezzetleri, sanatı ve müziği zirvede buluşturuyoruz. Erciyes'teki tenis kortlarımızla Türkiye'nin ilk yüksek irtifa kamp merkezini kurduk” diye konuştu.

Antalyaya Dev Yatırım (2)

6-8 AYLIK SEZONU 12 AYA ÇIKARDI

Megasaray Club Belek'te spor turizmine yönelik yatırımlar sayesinde 6-8 aylık sezonu 12 aya çıkarmayı başardıklarını vurgulayan Deniz Şahin, bu tesiste futbol sahaları, tenis kortları ve nehir kenarında kano branşlarındaki etkinliklerin büyük ilgi gördüğünü belirterek, “Belek'teki tesisimizde 62 tenis kortu bulunuyor. Bu kortlarda düzenlediğimiz turnuvalar hem yurt içi hem de yurt dışından ilgi görüyor. Tenis kortları sayısını artırdıkça doluluk oranlarımız da arttı. Futbol ve kanoda da kamp sayısını çoğalttıkça misafir ortalamamız yükseldi. Şimdi de Erciyes Dağı'na 12 kort yapıyoruz. Bu yatırımımız Türkiye'nin ilk yüksek irtifa tenis kamp merkezi olacak. Kışın Belek'te yaptığımız turnuvaları ve Megasaray Tenis Akademisi eğitim programlarını yaz aylarında Erciyes'te gerçekleştirmenin hazırlıklarını yapıyoruz. Erciyes'te kayak sezonu ortalama 4 ay sürüyor. Bahar ve yaz aylarında tenis organizasyonlarıyla Kayseri'de turizm sezonunu 12 aya çıkaracak olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Antalyaya Dev Yatırım (3)

“TURİST SAYISI KATLANARAK ARTIYOR”

Otelleri'nde yurt dışından gelen misafirlerin çoğunlukla Alman ve Rus olduğunu ancak son yıllarda savaşlar ve jeopolitik gerilimlerden olumsuz etkilendiklerini aktaran Deniz Şahin, pazar çeşitliliğini artırmaya yönelik hamlelerin olumlu yansımalarını bu yıl dikkat çekici şekilde gördüklerini vurguladı. Deniz Şahin, “Son aylarda Balkan ve Baltık ülkelerinde çok güçlüyüz. Alternatif pazar arayışında Polonya'dan çok ciddi düzeyde talep alıyoruz. Polonya'da gelen turistlerin sayısı katlanarak büyüyor. İngiltere'de yaptığımız pazarlama faaliyetleri konaklama performansımıza çok olumlu yansıyor. İngiltere'den gelen misafir sayımızı iki katına çıkardık. Rusya'dan gelmesini beklediğimiz turist sayısında da küçük oranlarda bir düşüş bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İHA