Antalya’nın Muratpaşa İlçesi’nde Kızılsaray Mahallesi’nde kurulan Cuma Pazarında eski yoğunluk kalmadı. Antalya’nın en eski pazarlarından bir tanesi olan Cuma Pazarında yaşanan sakinlik pazarcıları hüsrana uğrattı. Fiyatların yüksek olmasından dolayı pazar sokaklarını boş bırakan vatandaşlar, pazardan tasarruf yapmaya başladı. Antalya’nın en eski ve en kalabalık olan pazarlarından bir tanesi olan Muratpaşa Cuma Pazarında eski yoğunluğun olmaması şaşkınlık yarattı.

Whatsapp Image 2024 05 31 At 12.10.17 (Small)

FİYATLAR PAZARLARI VURDU

Antalya’nın en popüler pazarlarından bir tanesi olan cuma pazarının eski günlerinden eser kalmadı. Eski yoğunluğun görülmediği pazarda, vatandaşlar sokakları boş bıraktı. Pazarın eski yoğunluğunu özleyen pazarcılar, fiyatların yükselmesinden dolayı mağdur olduklarını dile getirdi. Pazarın eski halini özleyen pazarcılar, “Burası Antalya’nın en meşhur pazarlarından bir tanesi. Eskiden adım atacak yer olmazdı ama şimdi pazar eskisi gibi yoğun geçmiyor.

Antalya’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 50. yaşı kutlandı Antalya’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 50. yaşı kutlandı

Whatsapp Image 2024 05 31 At 12.10.16 (Small)

Fiyatlar eskisi gibi uygun değil.  Her geçen gün fiyatlar artıyor, doğal olarak da vatandaş alamıyor. Bizde ürünleri çok pahalıya alıyoruz. Uygun fiyatlı ürün bulamadığımız için pazardaki fiyatlarda artıyor. Fiyatlar arttıkça vatandaş 3 kilo alacağı üründen 1 kilo alıyor. Çoğu ürünü ise almaktan vazgeçiyor. Birçok vatandaş pazarlardan vazgeçti. Tıklım tıklım olan pazarlarda eski yoğunluk görülmüyor. Biz önceden bu pazarda satış yapmaktan başımızı kaşıyacak vakit bulamazdık. Şimdi ise o günleri özlemeye başladık” şeklinde konuştu.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN