Antalyalı başpehlivanlar Kurban Bayramı’nda çifte bayram yaşadılar. Bayramda 4 farklı güreş turnuvası yapıldı. Bursa Kabulbaba’da Antalya Büyükşehir Belediyesi başpehlivanı Yusuf Can Zeybek, Samsun Terme’de yapılan güreşleri Manavgat Belediyesi’nden Fatih Atlı ve Samsun Alaçam Güreşleri’ni ise Muratpaşa Belediyesi’nden Orhan Okulu kazandı.

Aybastı’da Megastar Ali Gürbüz ile Paşa’nın aslanı Orhan Okulu finalde kapıştılar! Seyirciler izlemeye doyamadı… Peki Aybastı’da altın kemeri kim kuşandı? Aybastı’da Megastar Ali Gürbüz ile Paşa’nın aslanı Orhan Okulu finalde kapıştılar! Seyirciler izlemeye doyamadı… Peki Aybastı’da altın kemeri kim kuşandı?

Baspehlivan Yusuf Can Zeybek

YUSUF CAN ZEYBEK'TEN ALTIN KEMER

Bayramın 2. günü olan 17 Haziran 2024 günü Bursa Kabulbaba’da yağlı güreşleri yapıldı. 20 başpehlivanın güreştiği organizasyonda yarı finale Antalya Büyükşehir Belediyesi güreşçileri Yusuf Can Zeybek ile Mustafa Doğan Özkaya’nın yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin başpehlivanı Serdar Yıldırım ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin güreşçisi Yalçın Üncül kaldı. Yarı finali kazanan Yalçın Üncül ile Yusuf Can Zeybek finale kaldı ve Antalyalı Yusuf Can Zeybek finali de kazanarak altın kemere ulaştı.

Fatih Atli Baspehlivan

TERME’DE FATİH ATLI KAZANDI

Öte yandan aynı gün 99. Samsun Terme Yağlı Güreşleri gerçekleşti. Burada da yarı finale Fatih Atlı, Tanju Gemici, Erkan Ertan ve Recep Taslak kaldı. Yarı finalde Fatih Atlı Ertan Erkal’ı, Tanju Gemici ise Recep Taslak’ı yenerek finale kaldı. Final güreşini puanlamada kazanan Fatih Atlı Terme Güreşleri’nin şampiyonu oldu. Böylece bayramın ikinci gününde yapılan iki güreşi de Antalyalı başpehlivanlar kazanmış oldu.

BAYRAMIN 3. GÜNÜ KEMER YOK

Bayramın 3. gününde Balıkesir 30. Gönen Sebepli Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri yapıldı. Güreşlerde çeyrek finalde Feyzullah Aktürk Cengizhan Şimşek’i yenerken, yarı finalde de Ali Gürbüz Hüseyin Gümüşalan’a yenilince finalde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi güreşçisi Feyzullah Aktürk ile Karamürselli Hüseyin Gümüşalan karşılaştı. Gümüşalan güreşi kazanırken, Antalyalı başpehlivanlar günü boş geçirdi.

Orhan Okulu Sevinc

BAYRAMIN SON GÜNÜ PAŞA’NIN ASLANI KÜKREDİ

Bayramın son gününde de Samsun’un Alaçam İlçesi’nde 5. Samsun Alaçam Yağlı Güreşleri yapıldı. Toplam 36 başpehlivanın katıldığı güreşlerde Antalyalı güreşçiler İsmail Balaban, Orhan Okulu, Fatih Atlı ve Ordulu Recep Kara yarı final oynadılar. Orhan Okulu Recep Kara ile İsmail Balaban ise Fatih Atlı ile eşleşti. Finale ise iki Antalyalı başpehlivan Orhan Okulu ve Fatih Atlı güreşti. Bu güreşi Paşa’nın aslanı Muratpaşa Belediyespor Güreşçisi Orhan Okulu kazanarak bu yıl ilk kez kürsü yaptı. Böylece bayramda yapılan 4 turnuvanın 3’ünü Antalya güreşçiler kazanmış oldu.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Sebeplili_H%C3%BCseyin_Pehlivan_Ya%C4%9Fl%C4%B1_G%C3%BCre%C5%9Fleri

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / SERCAN AYTIŞ