Antalya’nın Altınova Mahallesi’nde bulunan kontrolsüz kavşak kazalara davetiye çıkarmaya devam ediyor. Mahallenin yeni yapılan yollarından bir tanesi olan yolda, herhangi bir trafik lambasının ve tabelanın olmaması nedeniyle birçok kaza yaşanıyor. Sürücülerin ana yola hızlı çıkmasından dolayı şikayet eden vatandaşlar, yetkililere seslenerek çözüm önerisi istedi. Dün akşam kavşakta yaşanan kaza büyük paniğe yol açarken, vatandaşlar ‘Yeter’ dedi.

Altinova Mahallesi Kontrolsuz Kavsak (3) (Small)

VATANDAŞLAR TRAFİK IŞIĞI İSTEDİ

Araç sürücülerinin yol boyunca çok hızlı gittiklerini ve ana yola durmadan çıktıklarını ifade eden mahalle sakinleri özellikle kontrolsüz kavşağa bir çözüm bulunmasını istedi. Kavşakta ana yola çıkılan kısımda yolun gözükmemesinden dolayı zor anlar yaşayan araç sürücüleri, ana yoldan aracın gelip gelmediğini görebilmek için büyük çaba sarf ediyor.

Altinova Mahallesi Kontrolsuz Kavsak (2) (Small)

Sorunlarına çözüm isteyen mahalle sakinleri, “Daha dün burada bir kaza yaşandı. Bizim mahallemizde hiçbir güvenlik önlemi yok. Araç sürücüleri ana yol boyunca hızlı gidiyorlar. Bu yol boyunca birçok kaza yaşanıyor. Hızlı gitmelerinden dolayı tali yollardan gelen araçları fark edemiyorlar. Yol boyunca birçok sokak hayvanı da hayatını kaybediyor. Özellikle akşam saatlerinde hızlı geçen araç sürücüleri yola atlayan hayvanları göremeyerek çarpıyorlar.

Muratpaşa Belediyesi’nin mücadelesi sonuç verdi… O plaj artık Antalyalıların Muratpaşa Belediyesi’nin mücadelesi sonuç verdi… O plaj artık Antalyalıların

Altinova Mahallesi Kontrolsuz Kavsak (1) (Small)

Bu alanda tali yoldan gelen araç sürücüleri ana yoldan gelen arabaları göremiyorlar. Eğilerek bakmak zorunda kalıyorlar. Bazen o zaman da gelen araçlar görünmüyor. Buraya en azından ayna takılırsa gelen araçlar rahatlıkla görünebilir. Gerçekten mahalle sakinleri olarak zor durumdayız. Bu yoldan geçerken büyük korku yaşıyoruz. Hiçbir levha ve ışık yok. Yaya olarak geçerken bile hangi aracın geçeceğini hangisinin duracağını bilemiyoruz. Hepsi bir anda yola çıkıyorlar. Lütfen bu yola trafik ışığı bağlansın” şeklinde yetkililere seslendiler.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN