Antalya’da sıcak hava hakim olmaya devam ediyor… 20 Temmuz Cumartesi Günü Antalya Hava Durumu Antalya’da sıcak hava hakim olmaya devam ediyor… 20 Temmuz Cumartesi Günü Antalya Hava Durumu

Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde büyük tartışmalara neden olan büfe ve önündeki plaj inşaatı tamamlandı. Konyaaltı Sahili'nde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale ile verilen büfe ve önündeki plaj inşaatı başlamış ve plajda kazı çalışması yapılarak plaj köstebek yuvasına dönmüştü. Buralara da konulmak üzere beton bloklar hazırlanmıştı.

Konyaaltı Plaj (3) (Small)

Tepkiler üzerine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek duruma müdahale ederek sahilin yeniden eski haline gelmesini sağladı. Plaj düzeltilerek beton bloklar oradan kaldırılırken, vatandaşların tepkisine rağmen inşaat devam ederek yeniden devreye girdi.

Konyaaltı Plaj (1) (Small)

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan büfe ve plaj açılması kararı kapsamında; büfelerin 6 metrekare büyüklüğe sahip olacağı, 102 metrekarelik gölgelik alanı ile bin metrekarelik şemsiye-şezlong alanı yapılacağı ve ek olarak söz konusu tesislere 17 metrekare tuvalet, 8 metrekare duş, 5 metrekare soyunma kabini yapılacağı ilan edildi. Sahillerde açılan bu tür büfelerin zamanla kontrolden çıkacağını ve ücretsiz bir şekilde denize girilmesinin engelleneceğini düşünen vatandaş ise tamamlanan plaja karşı çıkıyor. Buna rağmen kısa sürede inşaat tamamlanarak hizmete açılmış oldu.

YENİLERİ LARA SAHİLİNE YAPILACAK

Konyaaltı Plaj (5) (Small)

Antalyalı vatandaşlar Konyaaltı'ndaki plaj ihalelerinin iptal edileceğini düşünürken inşaat çalışmaları tamamlandı ve Konyaaltı'na yeni plaj açıldı. Gelecek günlerde ise Lara sahiline yeni plajlar yapılacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde Konyaaltı’nda olduğu gibi 6 metrekare büyüklüğünde 102 metrekarelik gölgelik ve bin metrekarelik de şemsiye-şezlong alanı bulunan 6 adet büfe yapılacak ve Ekdağ tarafından işletilecek.  

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / GÜNAY SARI