Hafta sonu tatili için ve aşırı sıcaklar nedeniyle Antalya merkezden Korkuteli’ye kaçış başladı. Kepez varyantından itibaren araçlar sırayla Korkuteli yol ayrımından saparken, karayolu üzerine düşebilecek kaya parçaları için sürücüler uyarıldı. Hafta sonu Korkuteli’ye giden sürücüler, her ne kadar Karayollarınca beton bloklar ve filelerle önlem alınsa da, düşebilecek kaya parçaları yüzünden zor anlar yaşayabilir.

Korkuteli Göç (4)

Karayolları ekipleri gevşek zemin ve dağdan kaya parçaları düşmesine karşın aldığı fileli beton bloklu önleme rağmen zaman zaman küçük kaya parçaları düşmekte. Geçen sene ve ondan önceki senelerde özellikle kış mevsimlerinde Korkuteli-Antalya arasındaki yolda gevşek zemin nedeniyle yolda çökmeler ve dağdan düşen kaya parçalarına rastlanırdı.

Son dakika... Antalyalılara zam şoku… Antalya Büyükşehir Belediyesi su zammını onayladı Son dakika... Antalyalılara zam şoku… Antalya Büyükşehir Belediyesi su zammını onayladı

Korkuteli Göç (8)

Sürücüler; Yaz mevsimlerinde çökme olayına rastlamadıklarını ancak dağdan düşen taş ve kaya parçalarına zaman zaman denk geldiklerini belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, beton bloklar dökülmüş, file ile önlem alınmış ama buna rağmen bazen küçükte olsa kaya parçaları düşebiliyor.

Korkuteli Göç (9)

Temennimiz kaya parçalarının araçların üzerine düşmemesi, yoksa araçlar hasar görebilir, insanlar da yaralanabilir. Bu bölgeden geçerken sürücülerin dikkatli olmasını isteriz. Yol zaten belli, o bölgede karayolu fileli önlem almış” şeklinde konuştular.

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / AYFER ŞİMŞEK