Antalya’da eğitimciler eylem yaptı… Eğitimcilerden revize çağrısı Antalya’da eğitimciler eylem yaptı… Eğitimcilerden revize çağrısı

Antalya’nın Kepez İlçesi’ne bağlı olan Altınova Mahallesi’nde inşaatı tamamlanan anaokulunun 1 yılı aşkın süredir açılışının yapılmaması velilerin tepkilerine neden oldu. Mahallede bulunan 450 öğrenci okulun açılışının yapılmamasından dolayı anaokuluna gidemiyor. Geçen yıl açılması beklenen okul, ‘İnşaatı tamamlanmıştır’ bilgisine rağmen Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ‘Okulun eksikleri bulunuyor. Açılış yapıldığı takdir de öğrencilerin can güvenliği olmayacaktır' sözleri ile açılışı sürekli erteleniyor. Altınova Düden Mahallesi Muhtarı Cemali Çetinkaya, okulun inşaatının tamamlandığını sadece kurucu müdür atamasının beklediğini ancak bir türlü açılışın yapılmadığını ve öğretmen atamasının yapılmadığını aktardı.

Altinova Anaokulu Acilisi Yapilmiyor (Small)

“ÖĞRENCİLER ANAOKULU EĞİTİMİ ALAMIYOR”

Okulun şu anda hiçbir eksiğinin kalmadığını söyleyen Muhtar Cemali Çetinkaya, “Mahallede bulunan eski anaokulunun 80 kişilik öğrenci kapasitesi olmasından dolayı geriye kalan öğrenciler, anaokulu eğitimi alamıyor. Anaokuluna kayıt olamayan öğrenciler evde bekliyor. İlkokul yaşı gelen öğrenciler, anaokuluna gidemeden ilkokula başlamak zorunda kalıyor. Ben yetkililerle görüşmeye gittiğimde ‘Öğrencilerin can güvenliği ile ilgili eksiklikler var’ açıklamasını yapıyor” dedi.

Altinova Duden Mahallesi Muhari Cemali Cetinkaya (Small)

“EKSİK VAR DENİLİYOR AMA ÇALIŞMA YAPILMIYOR”

Okulun eksiklerinin olduğunu söylemelerine rağmen uzun süredir hiçbir çalışmanın yapılmadığını dile getiren Muhtar Çetinkaya, “Öğretmen atamaları yapılmaması nedeniyle gelecek eğitim-öğretim yılında da açılışı yapılamayacak gibi gözüküyor. Kurucu müdür atanmadığı için hiçbir şekilde öğretmen ataması yapılmıyor, öğrenci kaydı yapılmıyor. Kayıt yaptıramayan öğrencilerin başka bir yere gitme şansları da yok. Yakında başka anaokulu yok ailelerinin de ekonomik durumları çok iyi değil” ifadelerine yer verdi.

Altinova Anaokulu Acilis Bekliyor (Small)

YÜZLERCE ÖĞRENCİ AÇILIŞI BEKLİYOR

Okulun mahallenin kanayan bir yarası haline geldiğini belirten Muhtar Çetinkaya, “Madem bu okulun eksikleri var bu eksikleri neden açıklamıyorlar? Neden bu eksikleri gidermiyorlar? Yeni dönemde öğrenci sayısında artış olacak. Daha fazla çocuk mağdur olacak. Normal şartlarda bizim okulumuzda bir eksiklik yok. Yüzlerce öğrenci ve veli okulun açılışını bekliyor” sözlerine yer verdi.

Okulun içerisine hiç kimsenin alınmaması ise soru işaretlerini beraberinde getiriyor. Yetkililerden açıklama beklenilmesine rağmen okulda hangi konuda bir eksiklik olduğu ise açıklanmıyor.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN