İçerisinde birçok işletme ve Kadınlar Plajı’nı barındıran Antalya Konyaaltı İlçesi’nde denize sıfır Sarısu alanı Tarım ve Orman Bakanlığı Konyaaltı Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ihaleye çıktı.

Antalya’nın o ilçesi susuz kalabilir... O ilçede oturanlar dikkat! Antalya’nın o ilçesi susuz kalabilir... O ilçede oturanlar dikkat!

3Ba97176 C52F 4E20 B2Fe 133Ac265C003 (Small)

İhale Antalya Bölge Müdürlüğü Finike Salonu’nda yapılacak. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin mayıs ayında yaptığı olağan toplantısında Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Gözde Arat’a Antalya Büyükşehir Belediyesi adına ihaleye girmek için yetki verilmişti.

4Eb72965 9339 441F Bc9E F566F3C0De5B (Small)

İhaleye bir tek Antalya Büyükşehir Belediyesi katılırken, Cumhurbaşkanlığından onay bekleniyor. Onay verilmediği takdirde ihale iptal edilecek.

SARISU PLAJI NEREDE?

Antalya’nın Konyaaltı ilçesine bağlı bir mahalle olan Sarısu, bölgenin dikkat çeken semtlerinde biridir. Uzun plajları, mesire alanları ile Konyaaltı’nda popüler bölgelerden biri olan Sarısu hem turizm faaliyetlerinde hem de yerleşim birimi olarak tercih edilir. Sarısu’da yer alan plajlar Konyaaltı’nın en çok ziyaretçi çeken bölgelerinden başlıcalarıdır.

sarısu

Sarısu plajların yanı sıra yemyeşil ormanları ve mesire alanları ile de dikkat çeker. Sarısu ormanları özellikle yaz aylarında piknik yapmak ve doğanın içinde vakit geçirmek için tercih edilir.  Sarısu’da aynı zamanda Antalya merkezde yer alan tek kadınlar plajı bulunur. Geniş bir alana yayılan plajda orman ve denizin iç içe geçtiği bir tatil deneyimi yaşanabilir. 

sarısu-1

TELEFERİK KAZASI YAŞANMIŞTI

Antalya’nın Sarısu mahallesinde son dönemlerde gündemde olan Tünektepe teleferikleri de yer almaktadır. Ancak son yaşanan kazadan sonra bu teleferiğin çalışma faaliyeti sonlandırılmıştır. Ne zaman geri açılacağı is henüz belirsizdir. Konyaaltı’nın en büyük mahallelerinden olan Sarısu’ya gitmek için birçok toplu taşıma seçeneği bulunur. Sarısu depolama alanı Kadınlar plajı girişinde yer alır. Buraya gelen tüm otobüslerin son durağı depolama alanıdır. Sarısu’ya gelen otobüsler arasında VS18, SD 20, KL08, KC 06 gibi sık geçen otobüsler bulunur.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN