Antalya’da büyük bir coşkuyla açılan Şehir Hastanesine giden vatandaşlar, mağdur olduklarını dile getirdi. Hastane önünde bir durak olduğunu ve herhangi bir gölgelik alanın olmamasından dolayı vatandaşlar, güneşin altında otobüs beklemek zorunda kalıyor. Sıcak havalarda güneşin altında uzun süre otobüs beklemek zorunda kalan vatandaşlar, durağın bir tane olmasından dolayı tepki gösteriyor. Hastaneye gelen hastalar, zor şartlar altında otobüs beklemek zorunda kalıyor. Hasta olmalarından dolayı ayakta bekleyecek halleri olmamasına rağmen oturacak yer bulamayan vatandaşlar, yetkililere seslenerek bu bölgeye birden fazla durak yapılmasını ve durakların klimalı olmasını istedi.

Antalya Sehir Hastanesi Durak (Small)

GÜNEŞTE BEKLİYORLAR

Antalya’da yaşanan ulaşım krizi Şehir Hastanesi’ni de vurdu. Hastane önünde bir durak olmasından dolayı güneşin altında beklemek zorunda kalan hasta vatandaşlar, durak sayısına isyan etti. Durak etrafında gölge oluşturacak hiçbir ağaçlandırma olmamasından dolayı öfkeli olan hasta vatandaşlar, Antalya sıcağında güneş altında uzun süre ayakta beklemek zorunda kalıyor. Yetkililere seslenen vatandaşlar, “Şehir merkezine çok uzak bir bölgeye bir hastane yaptılar biz ulaşırken çok zorluk yaşıyoruz. Hepimizin arabası yok otobüslerle ulaşmaya çalışıyoruz. Hastanenin önünde ise bir tane durak var. Antalya sıcağı malum, güneşin altında uzun süre beklemek zorunda kalıyoruz. Buradaki durak herkese yeterli olmuyor.

Aybastı’da yarı finale 3 Antalyalı kaldı… 2024 Aybastı’da yarı finalistler belli oldu… Çeyrek finalde paşanın büyük aslanı, küçük aslanını yendi… Aybastı’da yarı finale 3 Antalyalı kaldı… 2024 Aybastı’da yarı finalistler belli oldu… Çeyrek finalde paşanın büyük aslanı, küçük aslanını yendi…

Durak etrafında ağaçlandırma yok, gölge oluşturacak hiçbir şey yok. Hastane içerisinde bekleyelim desek giriş çok uzak. Mecbur durakta beklemek zorunda kalıyoruz, hastanede beklediğimiz zaman otobüse yetişemiyoruz. Gerçekten havalar çok sıcak artık dayanamıyoruz güneşin altında beklemeye. Yetkililer sesimizi duysun. Yürüyebilen hastalar var yürüyemeyen hastalar var yaşlılarımız var. Otobüsten indikten sonra hastaneye yürümekte çok zorluk yaşıyorlar. Nasıl ki havaalanının içerisine otobüsler giriyor hastanenin içerisine de girsinler. Hastaneye ulaşmakta çok zorluk yaşıyoruz. Antalya sıcağında klimasız duraklarda otobüs beklemek istemiyoruz. Sıcaktan dolayı perişan oluyoruz. Duraklar klimalı olsa gerçekten çok güzel olur” şeklinde konuştular.  

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN