Yeni yerleşim alanı olan Döşemealtı ilçesinde inşaatın en hızlı olduğu mahallelerden birisi Çıplaklı. Eskiden köy evlerinin bulunduğu Çıplaklı’da şimdi villa, site, iki ve üç katlı müstakil evler ile villa konseptinde daireler yükseliyor. Hala hazırda Çıplaklı mahallesinin Burdur-Antalya karayolunun 650 metre sağında yeni villa tadında Yaklaşık 460 değişik metrekarelerde site içinde yeni konutlar yapılıyor. Yüzlerce işçinin arı gibi gece-gündüz çalıştığı site inşaatının tamamlanmasıyla mahallenin çehrenin daha da değişeceğini ifade eden Çıplaklılar konu ile ilgili olarak şunları söylediler:

1F3Dce48 F4E8 4A60 91F3 B61De820C862 (Small)

“Modernleşiyoruz. Köylülükten çıkıp şehirleşiyoruz. Her metrekareye göre, her bütçeye göre müstakil site içerisinde evler var ve daha inşaatı bitmeden satışa sunuldu. Yeni tamamlanacak olan evler ile bölgeye yeni yapılan apartman dairelerinin akıllı evler olduğunu öğrendik. Her şey otomatik, anahtar yokmuş. Su ve elektrik sorunu da yokmuş. Siteler içinde kışlık ve yazlık havuzlar, sauna, oyun alanları, yeraltında her daireye otopark, çocuk oyun alanları ve çok çeşitli spor tesisleri varmış.” şeklinde konuştular.

DİĞER İHTİYAÇLAR NE OLACAK?

3264Bba2 Df6D 46Cd B852 4B1D4Ab8D006 (Small)

Çıplaklı mahallesinde birbiri ardına yapılan akıllı evler, bahçe düzenlemeleri ile de çevreye ayrı bir güzellik katarken, binlerce insanın yerleşim yerine dönüşeceği bölgede alt yapı, yollar, elektrik, su, kanalisazyon, ulaşım, alış-veriş merkezleri ve diğer ihtiyaca yönelik yapıların olmaması insanları kara kara düşündürüyor.

Antalya sahilleri çocuklara kaldı Antalya sahilleri çocuklara kaldı

F6E9Bbab B159 4Ef4 A82B D3F64D8E3314 (Small)

Bu konuda endişelerini dile getiren bölge halkı; “Zaten dar ve yetersiz olan yollar inşaatlar nedeniyle tamamen bozuldu, alt yapıyı dersen ne olacağı belirsiz Bir ekmek alacak bakkal dahi yok, ekmek almak için Yeniköy merkeze gidiyoruz ama Yeniköy’e şehir içi taşıma aracı yok, Antalya merkeze sadece 1 toplu taşıt aracı var o da mahallenin içine uğramıyor” diyor ve ekliyor; “Allah aşkına birileri bu duruma el atsın, sesimize kulak versin, artık tabiri caizse imdat diye haykırıyoruz” diyorlar.

460 YENİ VİLLA KONSEPTİNDE DAİRE

Ba30B3Aa 6744 4009 9123 72Cbaaf72Cf6 (Small)

Öte yandan bölgede elektrik hatları yeraltına indiriliyor, yeni trafolar yapılıyor, su, kanalizasyon, yol, ulaşım, alış-veriş merkezleri yok. Çıplaklı bölgesinde cami, okullar, üniversite, doğal gaz tesisleri, Rehabilitasyon ve Engelliler okulu bulunuyor. Ayrıca villa konseptinde 460 yeni konut yapılıyor, inşaatın yüzde 50’si tamamlanmak üzere, nüfus iki katına çıkıyor. Bu yeni 460 inşaat halindeki daireleri görmek için her gün yüzlerce kişi Çıplaklı’ya gelip-gidiyor.

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK