Eskiyörük Mahalle Muhtarlığı tarafından Bababelen Tepesi'nde gerçekleştirilen şenliğe Kaymakam Cemal Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Söker, MHP İlçe Başkanı Osman Üstünmet, kurum müdürleri, STK başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cocuklar Senlikte Yaristi 53175 (3) (Small)

Alanya Gökbel’de Yağlı Güreş şöleni… Gökbel Kırkpınar’a dönecek. Peki Gökbel güreşleri ne zaman? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı? Alanya Gökbel’de Yağlı Güreş şöleni… Gökbel Kırkpınar’a dönecek. Peki Gökbel güreşleri ne zaman? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı?

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan şenlik ilkokul 1 ve 4. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen çuval, yumurta, halat çekme ve bayrak yarışmalarıyla devam etti. Yarışmalar sırasında çocuklar da yanlarında getirdikleri uçurtmaları uçurdu. Dereceye girenler bisiklet, paten, ayakkabı, saat, satranç takımı ve mangala ile ödüllendirildi. Öğrencilere ödülleri Kaymakam Cemal Şahin ve protokol tarafından verildi. Şenliğin Anneler Günü'ne denk gelmesi dolayısıyla şehit eşi Selma Gürler'e Kaymakam Cemal Şahin ve eşi Dr. Gülay Şahin tarafından hediye verildi.

Cocuklar Senlikte Yaristi 53175 (Small)

Mahalle Muhtarı Ramis Güzel, "Çocukları ve insanları seven herkes burada. Uçurtmalar uçuyor. Oyunlarımız bir yandan devam ediyor. Oyunlarımıza 800'ün üzerinde çocuk katılıyor. Şenlik yapmamızın nedeni çocuklarımızı sevindirmek. Biz çocukların sevinmesiyle mutlu oluyoruz. Çocukları seviyoruz. Yarışırken eğlenecekler, ödül kazanacaklar. Çocuklarımızı 1 gün de olsa sosyal medya ve bilgisayarlardan kurtarıp, güzel bir vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz" dedi. 

Kaynak: DHA