Antalya’nın gelişmekte olan mahallelerinden bir tanesi olan Altınova Mahallesi’nde elektrik teli gerginliği her geçen gün artıyor. Sıcaklıkların her geçen gün artmasıyla birlikte mahallede bulunan elektrik telleri eriyor. Kabloların arıza yapmasından dolayı ise birçok sorun beraberinde geliyor. 

Altınova Mahallesi (4)

Tarım bölgesi olan Altınova Mahallesi’nde elektriklerin sık sık kesilmesinden dolayı üreticiler, tarım sulaması yapamıyor. Havaların sıcak gitmesinden dolayı sık sık seralarına sulama yapan üreticiler, sulama işlemini yapamıyor. Elektriklerin sık sık kesilmesinden dolayı işleri aksayan üreticiler, ürünlerine yeterli bakımı yapamıyor. Birçok kişinin elektriğinin yetersiz olduğu Altınova Mahallesi’nde sorunlar bitmek bilmiyor.

Antalya’da ev alma sistemi değişti… Ruslar akın akın gitti evlere ortak çıktı Antalya’da ev alma sistemi değişti… Ruslar akın akın gitti evlere ortak çıktı

Altınova Mahallesi (2)

ALTINOVA’DA TEHLİKE BÜYÜYOR

Altınova Düden Mahallesi Muhtarı Cemali Çetinkaya, TEDAŞ yetkililerine adeta ateş püskürdü. TEDAŞ’ın mahalle genelindeki ağaçların bakımını yapmadıklarını belirten Muhtar Cemali Çetinkaya, “Benim kendi ağaçlarım için ben 5 yıl önce başvuru yaptım hala daha bekliyorum. Ne gelen var ne giden. Ağaçların dalları tellere değiyor bu nedenle de şase yapıyor. Özellikle kış aylarında bu sorun büyük tehlike oluşturuyor.

Altınova Mahallesi (5)

Yağmur yağdığı zaman mahallece panik oluyoruz. TEDAŞ’a sık sık başvuru yapıyoruz ama bir türlü gelip de ağaçları kesmiyorlar. İlla birinin mi ölmesi gerekiyor? İlla birinin evi barkı mı yanması gerekiyor? Biri zarar görmeden önlem almak çok mu zor? 5 yılda nasıl oluyor da bir ağaç kesilemiyor? Mahallemiz sürekli görmezden geliniyor. Hiçbir sorunumuza çözüm bulunamıyor. Yollarımız bozuk, yapılmıyor. Ağaçlarımız tehlike saçıyor, kesilmiyor. Otobüslerimiz yetersiz, otobüsleri azaltmaya devam ediyorlar. Ölüm olmadan bu tehlikenin bir an önce son bulmasını istiyoruz" sözlerine yer verdi.

Muhabir: antalyaningundemi.com/ŞEYDA TÜTGÜN