Antalya küçük İstanbul olma yolunda ilerliyor. Denize kıyı olması işle, aldığı göçle, turizmiyle, her ülkeden insanları ağırlamasıyla Antalya günden güne İstanbul’a benziyor. “Küçük İstanbul” diye adlandırılan Antalya, İstanbul’un bir başka unvanına daha talip. 1970’li yıllarda İstanbul’da çekilen tüm filmlerde yer alan Sultanahmet’te beslenen kuş görüntüleri, Antalya’da da görülmeye başlandı.

Sarampol Caddesi Sultanahmede Dondu (1) (Small)

Tramvay hattının çalıştığı Antalya Şarampol Caddesi’nde sabahın ilk ışıkları ile birlikte güvercinler adeta caddeye akın ediyorlar. Buradaki atıklar ile beslenen kuşlar, görenleri de şaşırtıyor.

Antalya'da çocuklar parksız kaldı… Aileler belediyelere seslendi Antalya'da çocuklar parksız kaldı… Aileler belediyelere seslendi

Sarampol Caddesi Sultanahmede Dondu (3) (Small)

Filmlerde gördükleri manzaraların artık Antalya’da yaşandığını belirten Antalyalılar, “Tramvay seferi başlamadan her gün gelip burada besleniyorlar. Adeta tramvayın çalıştığı saatleri biliyorlar ve öyle geliyorlar. Bir yandan kendileri besleniyorlar, bir yandan da temizlik yapmış oluyorlar” dediler.

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / AYFER ŞİMŞEK