Antalya’da fedakar anne kızına ikinci kez 'can' oldu Antalya’da fedakar anne kızına ikinci kez 'can' oldu

Turizmi çeşitlendirmek amacıyla 700 rakımlı Gedelme Yaylası’ndaki Kemer Belediyesi’ne ait 2 bin 650 metrekarelik araziye kurulan salıncak, oturma alanları, dilek ağacı, eşek maketi, fotoğraf çekim çerçeveleri ve tahterevalli tanıtım etkinlikleri öncesinde süsleniyor. Kemer Belediye personelleri, tanıtım etkinlikleri öncesinde lavanta bahçesinde rengarenk tüller, çiçekler ve objeler yerleştiriyor.

Mor Turizm (2) (Small)

Gelecek hafta başlaması planlanan tanıtım etkinleri kapsamında tarihi Gedelme Kalesi, Gedelme Mağarası ve 2 bin yıllık çınar ağacı ziyaret edilecek. Tanıtım etkinliklerine katılmak isteyen vatandaşların Kemer Belediyesi araçlarıyla ücretsiz şekilde taşınacağı belirtildi. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile ortak bir çalışma sonrasında Kemer Belediyesi’ne ait araziyi tarıma elverişli hale getirerek lavanta bahçesine dönüştürdüklerini söyledi.

2022 yılından bu yana lavanta bahçesi tanıtım etkinlikleri düzenlediklerine değinen Başkan Topaloğlu, “Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer’imizde turizmi çeşitlendirmek için başlattığımız “mor turizm” bu sene de çok fazla ilgi görecek. Kendi yetiştirdiğimiz lavantalar sayesinde vatandaşlarımızın daha uzak yerlerdeki lavanta bahçesine gitmesine gerek kalmıyor. Tanıtım etkinlikleri kapsamında vatandaşlarımızı ücretsiz olarak lavanta bahçemize taşıyacağız.” dedi.

Tanıtım etkinlikleri, 3 Temmuz Çarşamba günü başlayacak. Etkinliklere katılmak isteyen vatandaşlar, Çarşamba ve Cuma günleri saat 09.00’da Kemer Belediyesi önünden araçlarla ücretsiz taşınacağı belirtildi.

Öte yandan tanıtım etkinlikleri ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşların 444 0 297 numaralı telefondan Kemer Belediyesi İletişim Merkezi’ne (KEBİM) ulaşabilecekleri kaydedildi.

Kaynak: KEMER BELEDİYESİ / BÜLTEN