Kulüp Lisans Kurulu’nun belirlediği harcama limitlerine göre Antalyaspor ‘un harcama limiti, süper ligteki kulüpler arasında en düşük harcama limitlerinden birine sahip.  Kırmızı Beyazlılara 2024-2025 sezonu için 378 milyon 630 bin 138 TL’lik harcama limiti getirildi.

LİMİTİ EN DÜŞÜK KULÜP

Antalyaspor (1) (Small)

 Süper ligte en yüksek harcama limiti son şampiyon Galatasaray’a verilirken, Sarı-Kırmızılıları Fenerbahçe ve Trabzonspor takip etti. Antalyaspor ise süper Lig ekipleri arasında en düşük harcama limitine sahip 5’inci kulüp oldu. Süper ligte en düşük harcama limiti sırasıyla; Kasımpaşa, Gaziantep FK, Yılport Samsunspor, EMS Yapı Sivasspor ve Antalyaspor’a verildi.

YENİ EKİPLERİN LİMİTİ DAHA YÜKSEK

Geçtiğimiz sezon Trendyol 1.Ligi şampiyon olarak tamamlayan ve süper lige yükselen Eyüpspor’a, Trendyol 1.Ligi ikinci olarak bitiren ve adını süper lige direkt olarak yazdıran Göztepe’ye, Play-off eşleşmeleri sonucu finalde rakibi Sakaryaspor’u geçen ve bu sezon süper lige yükselen son takım olan Bodrumspor’a, 430 milyon 566 bin 493 TL’lik harcama limiti getirildi. Süper lige adını bu sezon yazdıran bu üç ekip, süper ligte yer alan 6 takımdan daha fazla harcama bütçesine sahip oldu.

TRNASFER YASAĞI KALKACAK MI?

Antalyaspor (3) (Small)

Antalyalı Megastar Ali Gürbüz Manavgat’ın rövanşını Aybastı’da aldı… CW Enerji Ligi’nde son mağlubiyetini Manavgat’ta o başpehlivandan almıştı… Antalyalı Megastar Ali Gürbüz Manavgat’ın rövanşını Aybastı’da aldı… CW Enerji Ligi’nde son mağlubiyetini Manavgat’ta o başpehlivandan almıştı…

Transfer yasağını kaldırmak için çalışan Antalyaspor’un transfer yasağı halen devam ediyor. Devre arasındaki transfer döneminde yasak yüzünden transfer gerçekleştiremeyen Kırmızı Beyazlılar, temmuz ayının ilk haftası başlayacak olan transfer dönemi öncesi yasağı kaldırmak ve yeni sezon yapılanmasına hız kazandırmak istiyor.

Kaynak: ANTALYA GÜNDEM GAZETESİ / SERCAN AYTIŞ