Antalya’nın Alanya İlçesi’ne bağlı olan Elikesik Mahallesi’nde bulunan halk plajı, Alanya Belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak kullanıma açıldı. Antalya’nın birçok bölgesinde bulunan plajların işletmeler ve otel sahipleri tarafından işgal etmesi üzerine tepkili olan vatandaşlar, halk plajının ücretsiz olarak vatandaşların kullanımına açılması üzerine büyük sevinç yaşadı. Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik’e teşekkür eden vatandaşlar, Antalya’daki plajların halka ait olduğunu dile getirdi.

Alanyada Elikesik Halkina Ucretsiz Plaj (Small)

“HER İHTİYAÇ DÜŞÜNÜLMÜŞ”

Alanya Belediyesi tarafından ücretsiz olarak vatandaşların kullanımına açılan Elikesik Mahallesi’ndeki halk plajında duş, tuvalet, şezlong, kabin, şemsiye ve otopark gibi birçok ihtiyaç tahsis edildi. Plaj, D-400 Karayolu üzerindeki Elikesik Kavşağı’nın sahil bandında yer alıyor. Ücretsiz olarak vatandaşların kullanımına açılan plaj için Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik’e teşekkür eden vatandaşlar, “Antalya’nın birçok bölgesinde büyük bir sorun haline gelen plaj işgalleri nedeniyle vatandaşlar plaja girmekte zorluklar yaşıyordu. Oteller ve işletmeler denizin içerisine kadar şezlong koymalarından dolayı biz halka açık olan denizleri dahi kullanmakta zorluklar yaşıyorduk.

Antalya’nın yazlık ilçesinde yollar işgal edildi Antalya’nın yazlık ilçesinde yollar işgal edildi

Elikesik Mahallesi Halk Plaji (Small)

Her denize gittiğimizde bu işletme sahipleriyle tartışma yaşıyoruz. Ücretsiz olarak bizlere açılan bu plajda her ihtiyacımız düşünülmüş. Duş alanlarından otoparka kadar her ihtiyacımızı burada giderebiliyoruz. Ücretsiz olması da ayrı bir güzellik. Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik’e gerçekten çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN