Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Akdeniz bölgesinde hava sıcaklarının 1 hafta boyunca 30 derecenin üzerine çıkacağı uyarısının ardından turizm kenti Antalya'da sıcak hava etkisini hafta sonunda da göstermeye devam etti. Hava sıcaklığının 44 dereceye kadar yükseldiği kent merkezinde deniz suyu sıcaklığı 24 derece ölçüldü. Meteorolojinin uyarılarının ardından sıcaktan bunalan yerli ve yabancı turistler, Antalya'nın ünlü Konyaaltı Sahili'ni doldurdu.

Antalya Yağmur Yağdı Turistler Kaçtı (1)

GENÇLER SINAV STRESİNİ ATMAK İÇİN SAHİLE GELMİŞTİ..

YKS'nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) giren öğrenciler, sınav sonrasında aileleriyle Konyaaltı Sahili'ne gelerek stres attı.

Antalya Yağmur Yağdı Turistler Kaçtı (8)

Öğrenciler denizin keyfini doyasıya yaşadı. Saat 14.00 sıralarında başlayan şiddetli yağış ve rüzgara Konyaaltı Sahili'nde yakalananlar, kısa süre içinde plajı terk etti. Bazıları plaj şemsiyeleriyle kendilerini korurken, bazıları ise kıyafet ve havlularıyla yağmurdan korunmaya çalıştı. Yağmura aldırış etmeyenler ise yüzmenin tadını çıkarmaya devam etti.

Antalya Yağmur Yağdı Turistler Kaçtı (6)

“YAĞMURDA YÜZMEK DAHA ZEVKLİ”

Yağmura rağmen denizde yüzmeye devam eden Nihat Özyalçın, "Antalya'da hava şartları anlık değişiyor. Yağmurlu havada yüzmek daha rahat çünkü sıcaktan yanmıyoruz. Dün 45 dereceleri gördük ve çok sıcaktı. Yağmurlu havada yüzmek daha zevkli" dedi.

Antalya Yağmur Yağdı Turistler Kaçtı (5)

YAĞMURA ALDIRIŞ ETMEDEN YÜZENLER DE VARDI

Ayşe Çelik ise yağmurun durmasıyla tekrar yüzeceğini belirterek, "Denize yüzmeye geldik ancak yağmura yakalandık. Şu an sığınacak bir yer bulduk. Yağmur durunca tekrar yüzmeyi düşünüyorum. Yağmura aldırış etmeden yüzmeye devam edenler var. Ben durduktan sonra yüzeceğim" diye konuştu.

Antalya Yağmur Yağdı Turistler Kaçtı (3)

Antalya’nın beklediği otoyol projesinin ihalesine inceleme Antalya’nın beklediği otoyol projesinin ihalesine inceleme

Kısa süren yağmur yağışı dindikten sonra sahil tekrar kalabalıklaştı. 

Antalya Yağmur Yağdı Turistler Kaçtı (8)

Kaynak: DHA