Antalya’da yetersiz çöp kutuları nedeniyle şikayet eden vatandaşlar şimdi de çöp kutusu olmasına rağmen yerlere çöp atan vatandaşları eleştiri oklarının hedefi yaptı. Birçok bölgede çöp kutularının yetersiz olmasından dolayı vatandaşlar, yetkililere seslerini duyurmaya çalışırken, çöplerini ellerinde ve çantalarında saatlerce taşıdıklarını dile getirdi.

Kirlilik (Small)

Antalya sık sık çöp sorunu gündeme gelirken, bu defa sorun bambaşka. Çöp kutusunun olmasına rağmen yerlere çöp atıldığını gören vatandaşlar, isyan bayrağını çekti. Etrafa yığılan çöplerden dolayı oluşan görüntüden büyük üzgünlük duyan vatandaşlar, yere çöp atanları sert bir dille eleştirdi. Yerlere çöp atanları anlamadıklarını dile getiren vatandaşlardan eleştiriler yağmur gibi geldi.

Sekapark’ta Ali Gürbüz ile Yusuf Can Zeybek finalde... Finalde iki Antalyalı! Sekapark’ta Ali Gürbüz ile Yusuf Can Zeybek finalde... Finalde iki Antalyalı!

Deniz Kirliligi (Small)

BU GÖRÜNTÜNÜN BİR MANTIĞI YOK

Antalya’da sıcak havaların etkisini göstermesiyle birlikte çöp sorunu giderek büyümeye devam ediyor. Yerlere çöp atanları eleştiren vatandaşlar, şehirde oluşan kötü görüntüye sıcaklarla birlikte kötü bir kokuya neden olduğunu söylediler. Antalya’ya bu görüntünün yakışmadığını ifade eden vatandaşlar, bu görüntünün hiçbir mantığı olmadığını söyledi. Çöp kutusunun önüne atılan çöpleri eleştiren vatandaşlar, çöp kutusunun boş olduğunun da altını çizdi.

Cop Doga (Small)

ÇÖP SORUNU HER GÜN BÜYÜYOR

Antalya’nın kanayan yarası olan çöp sorununu eleştiren vatandaşlar, “Daha önceden çöp kutusunun olmamasından yakınırdık ama bu defa sorun bambaşka. Yani bu görüntüye gerçekten anlam veremiyoruz. Çöp kutusunun önüne çöp atmanın hiçbir mantığı yok. Yani ellerine ne geçiyor cidden anlamıyoruz. Doğayı kirletmenin hiçbir mantığı yok. Doğaya zarar vererek kendilerine de zarar veriyorlar. Yerlere çöp atınca ne oluyor yani? Koskoca insanlar yerlere çöp atıyor. Mantıklı bir hareket mi yani bu? Yerlere çöp atarak kendi çocuklarınızın geleceğini mahvediyorsunuz. Çöp kutusunun önünde yere çöp atmanın gerçekten hiçbir mantığı yok.

Antalya Cop Kutusu (Small)

Çöp kutusu bulamıyoruz diyerek yerlere çöp attıklarını dile getirenler şimdi ne diyecek? Çöp kutusu dolu bile değil. Ona rağmen yerlere çöpler atılmış. Gerçekten bu konuyu neresinden tutarsak elimizde kalıyor. Zaten havalar iyice sıcak olmaya başladı. Bu sıcak havalarda çöpler kısa süre içerisinde kokarak sinekleniyor. Şehrin göbeğinde çok kötü bir koku oluşuyor.

Antalya Cop Sorunu (Small)

Yerlere çöp atanlar kendi yaşam alanlarını mahvediyor aslında. Aslan yattığı yerden belli olur. Turizmin en önemli şehirlerinden bir tanesinde yaşıyoruz ancak her yer çöp içinde. Ve bunun tek sorumlusu saygısız insanlar. Yerlere çöp atan insanların kendisine dahi saygısı olduğunu düşünmüyorum” sözlerine yer verdiler.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN