9 günlük bayram tatilini fırsat bilenler tatil ve turizm cenneti Bodrum’a akın etti. Yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Bodrum’da plajlarda yer bulmak zorlaştı.

Bodrum Bayramda (4)

9 GÜNLÜK TATİLDE BODRUM MOLASI

Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Bodrum'da Kurban Bayramı'nın 1'inci gününde sahillerde yoğunluk yaşandı. Bu kapsamda, başta Yalıçiftlik sahilinde olmak üzere Gümbet, Bitez, Kumbahçe, Ortakent, Yalıkavak, Türkbükü, Turgutreis gibi noktalarda plajlar doldu. Kentte hava sıcaklığı 38 dereceye ulaşırken, deniz suyu sıcaklığı 25 derecelerde seyretti.

Bodrum Bayramda (3)

Yalıçiftlik Sahili'ni tercih eden yerli ve yabancı turistler denize girerek serinledi bazıları da şezlonglarında güneşlenmeyi ve kitap okumayı tercih etti. Öte yandan sıcak havadan bunalan bazı vatandaşlar, ağaç gölgelerinde ve oyun parklarında şezlonglarına ve kamp sandalyelerine oturarak dinlendi.

Yaş sebze ve meyve tüketiciye ulaşamadan israf oluyor… Yaş sebze ve meyve tüketiciye ulaşamadan israf oluyor…

Bodrum Bayramda (2)

Ailesiyle İzmir'den tatile geldiklerini söyleyen Tarık Uykuçeken (30), "9 günlük tatil fırsatını Bodrum'da değerlendirdik. Hava ve su çok güzel, 4 gün burada kalacağız sonra Fethiye'ye geçeceğiz. Fiyatlarda uygun gayet memnunuz" diye konuştu.

Kaynak: DHA