Antalya’da kurban kesimi öncesinde firar eden kurbanlıklar çevredeki vatandaşların kameralarına yansıdı. Vatandaşlar kurbanlıkları yakalamak için sokaklarda koştururken ortaya her yıl birbirine benzeyen manzaralar çıktı. Sahiplerinin elinden kaçan kurbanlık hayvanların kovalandığı anlar, cep telefonuyla görüntülendi.

Firari Kurbanlık Antalya1 (4)

UZUN UĞRAŞLAR SONUCU YAKALANDILAR

Türkiye’de bugün Kurban Bayramı ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar kurbanlıklarını kesmek için kesim merkezlerinin yolunu tuttu. Ancak ülke genelinde manzara değişmedi. Birçok ilde firar eden kurbanlıklar görüldü. Bu illerden biri de Antalya oldu.

Firari Kurbanlık Antalya1 (2)

Kurban Bayramı'nın ilk günü sabah saatlerinden itibaren belediyeler tarafından belirlenen alanlarda ve farklı noktalarda kurbanlıklar kesilmeye başlandı. Bazı kurbanlıklar ise sahiplerinin elinden kaçtı.

Firari Kurbanlık Antalya1 (3)

Antalya’nın en lüks semtinde vatandaşlar markete hasret kaldı Antalya’nın en lüks semtinde vatandaşlar markete hasret kaldı

Antalya’da da kaçan küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar, araçların arasında koşarken cep telefonu ile görüntülendi. Sahiplerine zor anlar yaşatan hayvanlar, bir süre sonra yakalanıp kontrol altına alındı.
 

Kaynak: İHA