Türkiye’nin en ünlü tatil bölgelerine ev sahipliği yapan Antalya’da çok sayıda turizm seçeneği bulunur. Antalya’da yaşamanın maliyeti her gün artarken aynı zamanda tatil yapmak da cep yakan seviyeye geldi. Antalya’nın her ilçesinde diğer bölgelere oranla lüksün ve konforun arttığı bölgeler bulunur. Bu bölgeler de hem tatil yapmak hem de barınmak servet değerinde.  İşte Antalya’nın en pahalı semtleri...

saat kule antalya

KALKAN

Antalya’nın ünlü turizm ilçesi Kaş’ta yer alan Kalkan etrafını saran doğal güzelliklerle bir cennet köşesini anımsatır.

Kalkan Town Restaurants Tb

İlçenin en ünlü turizm bölgesi olan Kalkan’da hem kiralar hem de tatil fiyatları cep yakıyor. Kaş’a 25 km uzaklıkta bulunan Kalkan, ilçeye bağlı bir mahalle konumundadır. Tarihi evleri, antik kalıntıları ve etrafını çevreleyen masmavi denizleri ile tatilcilerin uğrak noktasından biridir.

Ilan 40499 06Lgkye69F2Ijuzebhqttec1M2Kktyn2

Özellikle soğuk ülkelerden gelen turistlerin gözdesi olan Kalkan’da konaklama, yeme-içme, eğlence gibi seçenekler ilçe merkezine oranla daha pahalı seyreder.

kalkan-2

Kalkan’da son yıllarda özellikle İngiltere gibi ülkelerden gelen turistler bölgedeki turizm faaliyetlerini şekillendirmiştir. Sadece otellerde konaklamayan turistler yazlık ve ev gibi konutlar satın alarak fiyatların yukarı doğru çıkmasına neden olur.

KUNDU

Antalya’nın Aksu ilçesine bağlı bir mahalle olan Kundu, fiyatların yüksek olduğu bir diğer bölgedir.

8E2150 A648552Ec82D4C038B20Adf73A2B4C25~Mv2

Antalya merkezine 30 km uzaklıkta olan Kundu yoğunlukla otellerin olduğu bir bölgedir. Beş yıldızlı oteller ve tatil bölgeleri ile dikkat çeken Kundu’da lüks konut tipleri de yaygındır.

LARA

Antalya’nın ünlü falezleri üstüne kurulan Lara, Muratpaşa belediyesine bağlı bir semttir. Şehir merkezine yakın konumda olan Lara aynı zamanda ünlü bir tatil beldesi konumundadır.

Antalya Lara Halk Plaji

Özellikle altın renkli kumlu plajları ile ünlü olan Lara’da yaşamanın maliyeti de kentin diğer bölgelerine kıyasla yüksektir. Bölgede alışveriş merkezleri, lüks restoranlar ve tatil bölgeleri bulunur.

Lara bölgesinde en gözde mahalleler ise Fener, Şirinyalı ve Güzeloba mahallesidir.

KONYAALTI

Antalya’nın en ünlü plajını barındıran Konyaaltı ilçesi, adını dünya çapında duyurmuş ünlü bir turizm bölgesidir. Konyaaltı çok sayıda beş yıldızlı otele sahiptir.

Ayt 2392 Uniquely Designed Sea View Apartment In Antalya Konyaalti Ah

Konyaaltı’nın denize yakın bölgelerinde barınma fiyatları kentin en yüksek kira ve konut fiyatlarını oluşturur.

Son yıllarda özellikle Rusların bölgeye yerleşmesinden dolayı kira fiyatları da arttı. Bunun yanı sıra bölgede çok sayıda restoran, alışveriş ve eğlence merkezleri bulunur. Plajlarda ise hem ücretli hem de ücretsiz alanla yer alır. Konyaaltı’nın en pahalı mahallesi Liman ve Altınkum mahallesidir.

KALEİÇİ

Antalya’nın simgesi olan Kaleiçi bölgesi ilçedeki en pahalı otellere ve restoranlara da ev sahipliği yapar. Kaleiçi antik çağlardan beri Antalya’da önemli bir yaşam merkezi olmuştur.

Kaleiçi Akşam

Günümüzde bu evlerin büyük kısmı turizm amacı ile kullanılır. Kaleiçinin her sokağına cafe, bar, restoran ve otel gibi bölgeler yayılmıştır. Uygun fiyatlı seçenekler olsa da lüks mekanlarda ve otellerde fiyatlar Antalya ortalamasının üstünde seyreder.

BELEK

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı bir bölge olan Belek, kentteki en önemli golf sahalarına ve lüks otellere ev sahipliği yapar. Golf sahaları ile Antalya’nın ünlü bir spor merkezi haline gelmiştir.

Belek Tatili

Belek’teki lüks oteller bir turizm merkezi olmasının yanı sıra uluslararası alanda yapılan kongre ve konferanslara da ev sahipliği yaparak ününü farklı bir boyuta taşımıştır. Belek’in köy bölgelerinde yaşam maliyeti makul olsa da tatil ve turizm bölgeleri Antalya ortalamasının üstündedir.

Aquaworld Belek Serik One Cikan Resim 76475722

BELDİBİ

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı bir mahalle olan Beldibi aynı zamanda ünlü bir tatil beldesidir. Köklü bir tarihi geçmişi buluna Beldibi, eski uygarlıkların izlerine de ev sahipliği yapar.

Antalyalı Megastar Ali Gürbüz ile Kırkpınar’ın prensi Yusuf Can Zeybek Aybastı'da kapıştı. Peki erken finali bakın kim kazandı? Antalyalı Megastar Ali Gürbüz ile Kırkpınar’ın prensi Yusuf Can Zeybek Aybastı'da kapıştı. Peki erken finali bakın kim kazandı?

Exterior View

Bir tarafından akdeniz çamlarının diğer tarafında masmavi denizin yer aldığı Beldibi’nde lüks otel ve tatil bölgeleri bulunur. Bu bölgelerde konaklamak kentin diğer bölgelerine oranla yüksek seyreder.

DÖŞEMEALTI

Antalya’nın Döşemealtı ilçesi son yıllarda kentin gelişen bölgeleri arasındadır. Döşemealtı’nın bazı semtlerinde villa yerleşimi yaygındır.

Ayt 3255 Detached Villas In The Terra Doga Complex In Dosemealti Antalya Ah 47

Bu villalarda yaşamının maliyeti de Antalya ortalamasının üstünde seyreder. Villaların hem kiralık hem de satılık fiyatları oldukça yüksektir.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA