Olay nedir anlatayım. Geçtiğimiz günlerde bir kez Milletvekili adayı bir kez de milletvekili aday adayı olan ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti meclisi anahtar listesinde yer alan gazeteci Ebru Küçükaydın, “AKP ve Antalya’nın baronu CHP’yi dizayn ediyor” diye bir yazı yazdı. Bu yazıda bazı kişiler hakkında ithamlarda bullundu. Yazıda ismi geçen CHP eski Kepez İlçe Başkanı Alican Deveci’de tutmuş kendisini parti disiplin kuruluna şikayet ederek ihracını istemiş. Buraya kadar normal. Sonuçta Sayın Deveci böyle bir dilekçe verir, parti de ona, “Gazetecinin eleştiri hakkı vardır. Buradaki mesele de şahsidir. Gidip mahkemeye başvurup hakkınızı arayabilirsiniz” der ve konu kapanır. Ama öyle olmamış. Küçükaydın’ın Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine karar verilmiş ve bu soruşturmanın yürütülme görevi de İl Başkan Yardımcısı Avukat Ziya Berkhan Yaman’a tebliğ edilmiş. Sayın Yaman’da Küçükaydın’a bir yazı yazarak bir hafta içerisinde elindeki belgeleri, tanıkları, delilleri istemiş. Yani CHP mahkemeyi kurmuş, bilgi ve belge istiyor.

Ebru Küçükaydın ile bu yazıyı yazıncaya kadar görüşmedim.  Sadece bana soruşturma yazısını atmış bende hemen bu yazıyı yazdım. Yani kendisi ne düşünüyor bilmiyorum. Ama ben olsam bir A4 kağıdına, “Beni atmazsanız hatırım kalır” yazar ve kendilerine verirdim.

Ben yazılı olarak veremediğim ama aklıma takılan soruları buradan sıralayayım sizde ona göre disiplin kurulunuzu işletir misiniz, yoksa kulağınızın arkasına mı yatarsınız artık orası sizin işiniz.

1 – İl Başkanlığı seçimlerinin bu kadar yaklaştığı bir dönemde, bir gazeteci hakkında soruşturma açmayı doğru buluyor musunuz?

2 – Yerel seçimler bu denli yaklaşmışken, alanda çalışma yapmak yerine bu işlerle uğraşmaya nasıl zaman buluyorsunuz?

3 – Bir gazetecinin yazdığı bir haberden dolayı soruşturulmasını doğru buluyor musunuz?

4 – Bu soruşturmayı açarken Genel Başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İnsanlar fikirlerinden dolayı hapiste yatmamalıdır” sözleri ile tenakuz oluşturduğunuzun farkında mısınız?

5 – İktidar olsaydınız gazetecileri fikirlerinden dolayı yargılayacak mıydınız?

6 – Şu anda Antalya’daki belediye başkanlarının tamamı birbirine girmiş durumda, yerel seçim öncesi bu konuda bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?

7 – Uyumsuzluk gösteren belediye başkanlarınızı disiplin kurula sevk edecek misiniz?

8 – Kongrelerdeki sözlere bile konu olan bu gerginlikle ilgili partiye zarar veren bu sataşmalara neden olan açıklamalar ile ilgili kaç tane parti üyesine soruşturma açtınız?

8 – Belediyeden doğrudan teminle iş yapan kaç parti üyesi hakkında soruşturma açtınız?

9 – Belediyelerden büfe yeri, otopark alan kaç üyenizi soruşturdunuz?

10- Kaç tane belediye başkanınızın danışmanı aynı zamanda parti üyesi, ne kadar maaş alıyor, hangi özelliklerinden dolayı orada görev yapıyor araştırdınız mı?

VS VS VS.

Vallahi buraya uğraşsam 100 soru yazarım. Ama şunu bilin ki parti üyesi bir gazeteciyi yazdığı yazı için partiden atarsanız, boş verin internet sitesini, ulusal kanallara konu olursunuz.  Bu arada eminim bu haberin tıklanması sizin bu tutumunuzdan dolayı milyonu bulacaktır. Son bir uyarı da kendimle ilgili. Bu yazıyı yazdığım için beni partiden atmaya kalkışacaksanız, sizi yormayayım ben parti üyesi değilim.

Esen kalın…