Uzun zamandır televizyonda haberleri izlemiyorum.
Bizde kafalar ne kadar karışıksa dünya siyasetinde de işler o denli karışık. Benim penceremden bu durumun temel nedeni demokrasi denilen şeyin normal akışında işlemesinin güç sahiplerinin işine gelmem...
Biriktirmeye başla! Hiç durma! Hemen başla! Ne biriktirirsen biriktir. Para, arkadaş, hisse senedi, altın, bilgi, görgü, pul, antika eşya, beceri, anı, günlük…
Bir futbol maçı için “koskoca” profesör 500 yıl önceki davayı gündeme taşıyan çocukça bir twit atıyor. Viyana’yı almışız, vs.. Günümüzün spor karşılaşmalarını minimal savaşlar ve güç gösterileri olara...
Yaklaşık 2 yıl önce Twitter hesabım trol hackerlar tarafından farklı illerdeki 24 ayrı bilgisayardan aynı anda organize saldırı yapılarak ele geçirilmişti.
Bu köşede önceki yazılarımda Antalya’nın kendine has özelliklerini, güzelliklerini korumak ve geleceğe hazırlamak için mevcut durumu tespit etmiş ve Antalya için geleceği nasıl kurmamız gerektiği konu...
“İnsan Nedir?”, Mark Twain’in 25 yıl üzerinde çalışıp bir türlü tamamlandığına ikna olamadığı ve bu yüzden yayınlamaya cesaret edemediği kitabı. Biri genç diğeri yaşlı iki kişinin “insan” üzerine karş...
Berbere iki ayda bir gitmeye başladım. Hanım da kuaföre gitmeyi kesti. Artık arabayı da yıkatmıyorum. Çok pahalı olmuş. Of, sinirlerim bozuldu. Nasıl geldik buralara kadar? Nasıl düştük bu hallere?
Sen bir Polissin Gülhane Park’ında. Ne ben bunun farkındayım, ne de çınar ağacı farkında. Bir kulübenin içindesin, kalın çelikten, iki metrekare.
Sokak köpeklerinin kentlerde sayıca çoğalıp gruplaşarak yer yer insanlara, birbirlerine ve başka hayvanlara saldırmasıyla yaralanmaların ve can kayıplarının yaşandığı bir dönemden geçiyoruz.
Bu bağlantı sizi https://www.antalyaningundemi.com dışındaki bir siteye yönlendiriyor.