Antalya Manavgat ilçesinde fırtına ve şiddetli yağış etkili oldu. Saat 01.00 sıralarında başlayan fırtına ve dolu, tarımsal büyüme zarar verdi. Şiddetli rüzgar nedeniyle Çolaklı Mahallesi'ndeki bir eklentilerinin çatısı uçtu. Ceviz büyüklüğünde yağan dolu Belenobası Mahallesi'ne kırılabilir karpuz tarlasına zarar verdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yaptı... Antalya’nın o ilçesi toz içinde kaldı! Antalya Büyükşehir Belediyesi yaptı... Antalya’nın o ilçesi toz içinde kaldı!

Antalyada Firtina Ve Dolu Zarari 49477 (1)

Üreticiler yağışın ardından gittikleri tarlalarda karpuzların belirtilerini kaydetti. 20 gün sonra toplanacak karpuzların tamamının dolu olduğu hasar görüldüğü görüldü. Gebece Mahallesi'nde yağan dolu, sokaklarda kar yağışı görüntüsü oluştu. 10 santimetreye kadar ulaşan dolu iş makineleriyle temizlenip, sokaklar ulaşıma yeniden açıldı.

A N T A L Y A D A F I R T I N A V E D O L U Z A R A R I 49477

Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, sabah erken saatlerde Belenobası ve Gebece mahallelerini ziyaret edip, zararları yerinde gördüklerini belirtti, "Dolu, bu bölgelerdeki mahallelerde açık alanda ürün bırakmamış. Karpuz, buğday, keçiboynuzu, badem gibi ürünler zarar gördü. Tarım ilçe müdürümüzle görüştüm, sabahtan itibaren görevliler hasar tespit işlemleri başlayacak" diye konuştu. 

Kaynak: DHA