Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte Analya'da sezona yönelik alınacak tedbirler noktasında Havalimanında düzenlenen, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sektör Paydaşlarının katıldığı toplantıda korsan taşımacılık ve hanutçuluğun önlenmesi noktasında yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.

Antalya’da turizm sezonunun başlamasıyla birlikte alınacak tedbirler kapsamında bir toplantı gerçekleştirildi. Antalya Havalimanında Mülki İdare Amiri Antalya Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıya Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Sektör Paydaşlarının katılım sağladı. Toplantıda, Korsan taşımacılık ve hanutçuluğun önlenmesi kapsamında yapılacak çalışmalar tartışıldı.

Whatsapp Image 2024 05 16 At 17.40.34 (1) (Small)

HANUTÇULUK VE KORSAN TAKSİCİLİKLE MÜCADELE EDİLECEK

Düzenlenen toplantıya; Antalya Havalimanı Fraport Tav Terminal İşletmeciliği Olimpos Salonundaki Toplantıya Ulaştırma ve Altyapı 6.Bölge Müdürü Serhan Özkanlı, Havalimanından Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Fırat Aydın, DHMİ Antalya Havalimanı Başmüdürü Durdali Şavkar, Fraport Tav Havalimanı Genel Müdürü Erkan Kuruçırak, Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcısı İlknur Köker ve Müdürlük görevlileri, Antalya Büyükşehir Belediyesi UKOME Daire Başkanı Nurettin Şengül, TÜRSAB Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Rıza Perçin ve TÜRSAB yetkilileri, Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, Havalimanı Taksi Kooperatif Başkanı Tuncay Alaylı katılım sağladı.

Toplantıda sektör paydaşı kamu kurum ve kuruluş temsilcileri yaşanan sorunlara dikkat çekerek alınması gereken önlemler noktasındaki görüş ve önerilerini iletti. Sorunlar noktasında Antalya'ya gelen ve giden yolcuların huzurlu ve konforlu bir şekilde ağırlanması, kentin tanıtımına gölge düşürecek faaliyetlerin önlenmesine yönelik yapılacak çalışmalar noktasında görüş alışverişinde bulunuldu. Ancak öne çıkan iki önemli konu yerli ve yabancı turistlerin en çok rahatsız olduğu hanutçuluk meselesi ile vatandaşın can ve mal güvenliğinin olmadığı korsan ve kayıt dışı taşımacılıkla mücadelede alınması gereken tedbirler oldu.

ÇALIŞMALAR SIKILAŞTIRILACAK

Turizm sezonunda gerek yolcuların can ve mal güvenliği gerekse kayıt dışı taşımacılık nedeniyle devletin uğrayacağı zararın önlenmesi noktasında korsan taşımacılığa müsaade edilmeyeceği ve ilgili birimler tarafından denetimlerin sıklaştırılacağı aktarıldı. Yine turistlerin rahatsız olacağı hanutçuluk faaliyetlerinin önlenmesi içinde çalışmaların sıklaştırılacağı noktasında bir karara varıldı.

Antalya’nın Yörükleri Kepez’de buluştu Antalya’nın Yörükleri Kepez’de buluştu

Toplantıyla ilgili bir açıklama yapan Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan şu sözlere yer verdi:

Whatsapp Image 2024 05 16 At 17.40.33 (Small)

VATANDAŞLARI UYARDI

“Toplantıda vatandaşlarımızın ve ülkemize döviz getirisi sağlayan turistlerin taşımacılık noktasında sıkıntı yaşamamaları için önemli kararlar alındı. Ben bir noktada vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. Paylaşımlı taşımacılık adı verilen korsan taşımacılığı tercih etmesinler. Çünkü havalimanı denetiminde korsana geçit verilmeyeceği için işleri aksayabilir ya da uçaklarını kaçırabilirler. Ayrıca tüm tatilci misafirlerimize gönüllerince bir tatil geçirmeleri, taşımacı esnafımıza kazasız belasız ve bol kazançlı bir sezon geçirmeleri, yoğun bir çalışma temposu ile bizlerin huzuru için çalışacak olan kamu görevlilerimize kolaylıklar diliyorum.”

Kaynak: ANTALYA ŞOFÖRLER ODASI/BÜLTEN