Tarım kenti Antalya'da her geçen gün artan sıcaklıklar ve cep yakan fiyatlar yüzünden pazar yerleri boş kaldı. Kavurucu sıcaklara maruz kalmak istemeyen vatandaşlar market fiyatlarıyla pazar fiyatları arasında fark olmamasını da sebep göstererek pazarlara uğramıyor. Antalya'da yaşanan sıcak havalar pazar yerlerinin boş kalmasına neden oldu. Kavurucu sıcakların kendisini daha çok gösterdiği şu günlerde vatandaşlar mutfak alışverişini yapmak için marketlere gitmeyi tercih etti. Market fiyatları ile pazar fiyatlarının yarıştığını ifade eden vatandaşlar aynı ücreti ödeyecekleri için nefes kesen bu sıcaklarda pazar yolunu tutmanın gereksiz olduğunu ifade etti.

Antalya Pazar Bos Kaldı (1) (Small)

VATANDAŞ PAZARCIYA PAZARCI VATANDAŞA HAK VERDİ

Günün erken saatlerinde sebze meyve tezgahlarını açan ve pazar müşterilerini bekleyen pazarcılar hem ekonomik şartlar sebebiyle hem de aşırı sıcaklar nedeniyle istedikleri satışları yapamadılar. Pazarcılar satış yapamazken tezgahtaki ürünler de kurulduğu gibi kaldırıldı. Hem olumsuz hava koşulları hem artan fiyatlar yüzünden vatandaşların pazara gelmemesine pazar esnafı hak verirken pazara uğrayan sayılı vatandaş da pazarcının haline üzüldü.

Antalya Pazar Bos Kaldı (3) (Small)

ESNAF PARA KAZANAMIYOR

Antalya pazarında meyve sebze satan bir pazarcı "Şu günlerde millet sıcaktan dışarı adım atamıyor. Zaten fiyatları da çok buluyorlar heralde ihtiyaçlarını evlerine yakın yerlerden alıyorlar buraya uğrayan pek olmadı. Onlar da haklı ama biz de ekmeğimizin derdindeyiz" dedi. Tezgahına el değmemiş başka bir pazar esnafı ise "bizim için de onlar için de sıkıntılı gidiyor. Millet bir meyve alıyorsa diğerinden vazgeçiyor. Fiyat soruyorlar geri gidiyorlar ne onların evine meyve sebze giriyor ne bizim cebimize para. Sonumuz ne olacak bilmiyoruz" ifadelerine yer verdi.

Antalya’da hareketli saatler… Özel Harekat Polisi’nin zorlu görevi Antalya’da hareketli saatler… Özel Harekat Polisi’nin zorlu görevi

Antalya Pazar Bos Kaldı (4) (Small)

VATANDAŞIN UMUDU KALMADI

Boş kalan pazar alanına gelen sayılı vatandaşlar ise pazarın boş kalması hakkında "millet ne yapsın gelmeyerek iyi yapmışlar. Şu sıcakta kalktık geldik elimiz boş dönüyoruz. Evimin yanındaki marketlerde de zaten aynı ürünler nerdeyse bu fiyatlardan satılıyor. Bu sıcakta boşuna geldim", "pazarcılara da üzülüyorum sabahtan geliyorlar tezgahları kuruyorlar bu sıcaklarda çalışıp eve ekmek götürmek istiyorlar ama bu fiyatlar da bizi zorluyor. Yapacak bir şey olsa keşke ama durumlar ortada" yorumlarında bulundular.

Muhabir: antalyaningundemi.com / ŞEYDA TÜTGÜN