Türkiye'de yerel seçimler için sandık başına gidildi. Resmi olmayan sonuçlara göre, İYİ Parti'nin Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı, oyların %52,86'sını alarak seçimi kazandı. Bu sonuçla İYİ Parti, Nevşehir'de tek bir il kazanmış oldu.

2019'da AK Parti adayı olarak seçilen ve Nevşehir Belediye Başkanlığına atanarak göreve başlayan Rasim Arı, 21 ay sonra istifa etmişti.

Genel seçimlerde İYİ Parti'den milletvekili adayı olan Rasim Arı, 31 Mart yerel seçimlerinde de İYİ Parti’nin Nevşehir Belediye Başkan adayı olarak yarıştı.

Kesin olmayan sonuçlara göre Nevşehir Belediye Başkanlığını kazanan Rasim Arı, parti binası önünde halka seslendi.

Sancaktepe Belediyesinde jakuzi mi var, CHP’li ve AKP’li isim jakuzi kavgasına girdi Sancaktepe Belediyesinde jakuzi mi var, CHP’li ve AKP’li isim jakuzi kavgasına girdi

Rasim Arı, konuşmasında, "Bizi bir araya getiren Nevşehir'in bu zaferi hepimizin zaferidir. Nevşehir evladına sahip çıktığını bir kez daha gösterdi. Beni o makama layık gören sizlere şükranlarımı sunarım. Bizi hiçe saydılar, hafife aldılar. Ama gördüğünüz gibi milletin iradesi üzerine bir güç yok olduğunu anladılar. Sadece merkez değil tüm ilçeleri kaybettiler. Geçen seçimlerde Rasim Arı sayesinde elde ettiğiniz güç sizin gücünüz değilmiş. Bunu bir kez daha gördük. Benim halkımı patatesle, kolilerle satın alamazsınız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ